RN
TwitterFacebook

Łomża: Szkółka piłkarska przy MŁKS z certyfikatem PZPN

Szkółka piłkarska Młodzieżowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego otrzymała srebrny certyfikat nadany przez Polski Związek Piłki Nożnej. To ważne wyróżnienie i docenienie pracy szkoleniowców. 

To potwierdzenie najwyższych standardów i jakości, które towarzyszą Państwa pracy. Znaleźli się Państwo w elicie szkółek przygotowanych kadrowo, merytorycznie i infrastrukturalnie do kształtowania i wychowywania młodych piłkarzy oraz wytyczania im ścieżki do profesjonalnego futbolu czytamy w uzasadnieniu podpisanym przez prezesa PZPN Zbigniewa Bońka.

Założeniem Programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN jest podniesienie i ujednolicenie poziomu szkoleniowego w szkółkach piłkarskich. 

Dzięki Programowi Certyfikacji, rodzice i dzieci grające w piłkę nożną uzyskują pewność, że certyfikowana szkółka piłkarska spełnia standardy szkoleniowe, jest bezpieczna, a jej kadra ma kwalifikacje niezbędne do tego, aby szkolić zawodnikówinformuje na swojej stronie PZPN.

Oficjalne wręczanie certyfikatów odbyło się we wtorek, 17 grudnia w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim. Prestiżowy dokument z rąk Sławomira Kopczewskiego prezesa Podlaskiego ZPN i wojewody podlaskiego Bohdana Paszkowskiego odebrał prezes MŁKS Wojciech Pietruszewski.

Jest to dla nas wielkie wyróżnienie i zarazem motywacja do dalszej ciężkiej pracy, jaką każdego dnia wykonujemy z dziećmi i młodzieżą mówi prezes młodzieżowego klubu podkreślając, że nie byłoby tego sukcesu bez przychylności prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego i środków miejskich.

Młodzieżowy Łomżyński Klub Sportowy został założony 11 lat temu. Jest największym stowarzyszeniem sportowym działającym w mieście. Szkoli się tam ponad 500 adeptów futbolu.

UM Łomża/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *