RN
TwitterFacebook

Łomża: Szpital będzie pełnił funkcję placówki zakaźnej. Dyrektor Roleder: Decyzja została podtrzymana

– Decyzja została podtrzymana i nasz szpital będzie pełnił funkcję szpitala dla pacjentów z koronawirusem – ogłosił Jacek Roleder, od wczoraj pełniący obowiązki dyrektora łomżyńskiej placówki. 

Dzisiejsze (17.03.) spotkanie z nowym po. dyrektora mało być decydujące. Jacek Roleder rozpoczął je od próby wyrzucenia obecnych na sali mediów, po czym zakomunikował pracownikom, że decyzja dotycząca przekształcenia Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w jednoimienny szpital zakaźny została podtrzymana.

– Nie będę odpowiadał na żadne pytania związane z decyzją wojewody. Podjął taką decyzję i musimy się z nią zmierzyć. W tej chwili nie mam nic więcej do dodania. Będziemy państwa szkolić w zakresie ochrony osobistej, zaczniemy wyposażać państwa w środki ochronymówił Roleder i dodawał, że sprzęt jest w drodze. – Zanim was dopuszczę do pracy będziecie mieli środki ochrony osobistej. Jeżeli ktoś będzie się bał wrócić do domu żeby nie zarazić domowników to będę organizował dla was noclegi.

Dyrektor zapowiadał też wsparcie finansowe dla pracowników, którzy świadczą swoje usługi poza szpitalem.

– Są pieniądze, które będę chciał globalnie rozdzielić, żebyście państwo zostali tylko u naszapewniał. 

Przypomnijmy, że na dzisiaj została zwołana Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej Łomży podczas, której ma zostać przyjęte stanowisko w sprawie przekształcenia szpitala. Posiedzenie z uwagi na ograniczenie ma być zamknięte. Zaproszono na nie dyrektorów okolicznych szpitali oraz przedstawicieli władz województwa podlaskiego. 

pg

1 komentarz

  1. Poseł Odpowiedz

    Zlikwidowali szpital zakażny ,stacje kolejową,jednostkę wojskową ,pks chcieli sprywatyzować,wszystkie inwestycje rozwojowe tylko w białymstoku byle nie w Łomży.Przysłali dyra. z nfz do rozwalenia służby zdrowia w Łomży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seventeen − fourteen =