RN
TwitterFacebook

Łomża: Szpital z dofinansowaniem na nowy sprzęt urologiczny [FOTO]

Blisko 1,5 miliona złotych dofinansowania otrzymał Szpital Wojewódzki w Łomży z urzędu marszałkowskiego na zakup specjalistycznej aparatury medycznej do pionu urologicznego. Symboliczny czek wicemarszałek województwa, Marek Olbryś i członek zarządu Marek Malinowski przekazali dziś (16.05) dyrektorowi szpitala Mariuszowi Obryckiemu.

Jak mówił na konferencji prasowej Marek Załęski, ordynator oddziału urologicznego, wymiana sprzętu na urologii jest konieczna ze względu na jego częstą eksploatację i ciągłe naprawy. – W ostatnim czasie wymiana tego sprzętu stała się potrzebą chwili. Te blisko 1,5 mln jest dla nas kołem ratunkowym. Nie rozwiąże to wszystkich naszych problemów, bo ten sprzęt jest drogi, a jest to wymiana najpotrzebniejszych elementów służących do diagnostyki leczenia pacjentów, ale jest to pokaźny zastrzyk gotówki, który wykorzystamy dla dobra pacjentów.

Nowy sprzęt ma pozwolić na przyspieszenie diagnostyki i leczenia pacjentów oraz ma zapewnić wzrost skuteczności i poziomu bezpieczeństwa i zmniejszenie inwazyjności działań do minimum w zakresie chorób urologicznych. – Cieszymy się, że zostały docenione nasze działania i ta ciężka praca lekarzy z pionu urologii, bo sprzęt, który zakupimy przyczyni się do tego, że zminimalizujemy zagrożenia i negatywne skutki, które mogą pojawić się przy zabiegach. Myślę, że jakość usług, które świadczymy zdecydowanie się podniesie i cieszymy się z tego, że te pieniądze trafiają do naszego szpitala – mówił jego dyrektor, Mariusz Obrycki.

Mam nadzieję, że dzięki tym środkom będziecie mogli państwo lepiej, szybciej i skuteczniej zdiagnozować i leczyć pacjentów. To jest dowód na to, że zarząd województwa dba o ten szpital i o tym szpitalu myśli – przekonywał Marek Malinowski, członek zarządu województwa podlaskiego odpowiedzialny za służbę zdrowia.

W ramach uzyskanego dofinansowania szpital kupi: stół endoskopowo-operacyjny z siedziskiem dla operatora, aparat USG, laparoskop z torem wizyjnym z osprzętem, ureterorenoskopy giętkie z osprzętem (2szt), ureterorenoskopy sztywne z osprzętem (2szt), cystoskopy sztywne z torem wizyjnym (4szt), cystoskop giętki i aparat do znieczulenia.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *