RN
TwitterFacebook

Łomża. Teatr KTO przywołał zapach czasu i dzieciństwa [FOTO]

Od środy, 12 czerwca, trwa 32. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka. Wczoraj na Starym Rynku zaprezentował się krakowski Teatr KTO, który przyniósł ze sobą zapach czasu.

Spektakl „Zapach czasu” to poetycka impresja teatralna odwołująca się do świata dziecka, inspirowana twórczością Gabriela Garcii Marqueza, Hugo Clausa, Emila Zegadłowicza, a także przeżyciami z dzieciństwa autora scenariusza i reżysera. Widowisku towarzyszył muzyka Piotra Czajkowskiego.

Gramy go od 1996 roku, więc prawie 30 lat. Mieliśmy 10 lat przerwy, bo spaliła się dekoracja. Po tym czasie mieliśmy tyle zamówień, że musieliśmy to wznowić. Jest to opowieść o dorastaniu małego chłopca i wszystkich strachach, ale wpisany w kontekst rozwoju cywilizacyjnego naszej kultury XX wiekumówi Jerzy Zoń, dyrektor i reżyser Teatru KTO.

Widowisko bardzo przypadło do gustu widzom, którzy tłumnie gromadzili się wokół sceny.

– Bardzo nam się podobało. Było to ciekawe, symboliczne i dające do myślenia widowisko – mówiła jedna z osób, z którą rozmawialiśmy tuż po zakończeniu przedstawienia.

Festiwal Walizka nie zwalnia tempa. Dziś (13.06) przed łomżyńską publicznością zaprezentują się teatry z Rosji, Polski, Słowenii oraz Hiszpanii. Natomiast wieczorem, o godz. 21.00 na Starym Rynku zaprezentuje się Teatr Ósmego Dnia ze spektaklem „Summit 2.0”.

pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *