RN
TwitterFacebook

Łomża: Terytorialsi wspierają diecezjalną Caritas [FOTO]

Terytorialsi wspomagają działania diecezjalnej Caritas. Przed Centrum Rehabilitacji pw. Św. Rocha Caritas Diecezji Łomżyńskiej stanął dziś namiot, w którym wojskowi m. in mierzą temperaturę podopiecznym placówki.

I Podlaska Brygada Obrony Wojsk Terytorialnych zgłosiła się do nas w celu wsparcia działania prowadzonego przez Caritas diecezji łomżyńskiej, naszego Centrum Rehabilitacji. I ten namiot, który stoi przed budynkiem świadczy o tym, że żołnierze badają temperaturę osobom, które wchodzą do naszego Centrum, jak również zapisują ich dane – mówi dyr. Caritas diec. łomżyńskiej, ks. Andrzej Mikucki.

Dzięki wsparciu żołnierzy rehabilitanci mają więcej czasu na pracę z pacjentami: Do tej pory było tak, że nasi rehabilitanci, dwie wyznaczone do tego osoby, zamiast zająć się pacjentem, badały temperaturę, zapisywały osoby, które wchodzą. Dzięki zaangażowaniu wojska rehabilitanci zostali z tego obowiązku zwolnieni, zajmują się leczeniem pacjentów, natomiast tę prace wykonują żołnierze, za co serdecznie, z całego serca im dziękuję – dodaje dyr. diecezjalnej Caritas.

BB/ fot. ks. Andrzej Mikucki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *