RN
TwitterFacebook

Łomża: Trwa finał Szlachetnej Paczki [FOTO]

Weekend cudów – tak określają ten weekend wolontariusze Szlachetnej Paczki. W trakcie trwającego finału akcji pomocą zostanie objętych 33 rodziny z Łomży i całego powiatu łomżyńskiego.

W Magazynie Szlachetnej Paczki, który mieści się w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży na ulicy Akademickiej 1, praca wre przez cały weekend. Wolontariusze odbierają paczki, sortują je i rozwożą do wybranych rodzin. W paczkach, w zależności od potrzeb, znajduje się żywności, środki czystości, odzież, sprzęt RTV i AGD.

W trakcie weekendu cudów łączymy wszystkie trzy strony. Nas – wolontariuszy -, darczyńców i rodziny. Jest wiele wzruszeń, wiele słów podziękowań i motywacji dla rodzin, darczyńców, a także dla nas do dalszego działania – opisuje finał akcji Sebastian Chrzanowski, kierownik łomżyńskiego Magazynu Szlachetnej Paczki.

Rodziny do akcji zgłaszane są przez instytucje, osoby prywatne. My, jako wolontariusze, chodzimy do tych rodzin na wywiady – tłumaczy Magdalena Wdziękońska, dla której jest to już siódmy udział w Szlachetnej Paczce – Ustalamy, czy rodzina zostanie włączona, czy też nie. Wiąże się to z sytuacją materialną, finansową, jak i chorobami w rodzinie. Rodzina, gdy zostanie włączona do programu akcji, zostaje opisana na stronie. W taki sposób darczyńca może uzyskać kontakt z wybraną rodziną.

W holu PWSIiP, gdzie mieści się magazyn, można spotkać darczyńców, którzy przywożą paczki dla wybranych przez siebie rodzin. Jedną z takich osób jest mieszkająca w Warszawie, ale pochodząca z okolic Łomży, Justyna Zacharzewska, która do akcji zaangażowała również swoją rodzinę, znajomych oraz zorganizowała zbiórkę w przedszkolu:

– Chęć pomocy skłoniła mnie do wzięcia udziału w akcji. Sama nazwa „Szlachetna Paczka” wskazuje, że to jest szlachetny cel przed Świętami. Adwent i zbliżające się Święta Bożego Narodzenia skłaniają do tego, żeby zrobić coś dobrego dla innych ludzi.

Łomżyński Magazyn Szlachetnej Paczki będzie otwarty jutro w godzinach 8-17 w PWSIiP na ulicy Akademickiej 1.

JT

1 komentarz

  1. Pingback: Podsumowanie finału „Szlachetnej Paczki” – Łomżyńskie Bicie Serca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *