RN
TwitterFacebook

Łomża: Trwa mikołajkowy szał na Starym Rynku [FOTO]

Od dzisiaj do niedzielnego wieczora na Starym Rynku można odwiedzać Karinę Świętego Mikołaja. Na dzieciaki czeka wiele atrakcji.

„Kraina Świętego Mikołaja” na Starym Rynku będzie czynna dla odwiedzających w dniach 6, 7 i 8 grudnia w godzinach od 9:00 do 21:00. W jej skład wchodzi wielka transparentna bombka z saniami i reniferami Świętego Mikołaja, znajdująca się w otoczeniu bajkowych, tematycznych domków, zaaranżowanych w zależności od zadań, jakie mają do wykonania pomocnicy Świętego Mikołaja – elfy:

  • Muzyka Świętego Mikołaja – domek, gdzie na ścianach znajdują się wydruki z tekstami kolęd, nuty, powieszone instrumenty, jak trójkąt, bębenki czy flet; przy jednej ze ścian stanie białe piano;
  • Tradycje świąteczne na świecie – jedna ze ścian domku (3×2) to wielka mapa świata, na której znajdują się monitory LCD z filmikami pokazującymi różne tradycje świąteczne w różnych zakątkach świata oraz elfy w różnych strojach;
  • Fabryka zabawek – domek, w którym na ścianie znajdują się wydruki z zabawkami z różnych okresów oraz ekran, na którym wyświetlane będą filmy z procesu produkcji i pakowania zabawek.

Dodatkowo dzisiaj (6 grudnia) Krainę odwiedzi sam Święty Mikołaj, który dla każdego dziecka będzie miał słodki upominek. Tego dnia każdego dziecko będzie też mogło napisać własnoręcznie list do Świętego Mikołaja i wrzucić go do specjalnie przygotowanej skrzynki, która zostanie przekazana wprost do Laponii.

oprac. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *