RN
TwitterFacebook

Łomża: Trwa remont Wojska Polskiego. Policja apeluje o rozwagę

Od połowy sierpnia trwa remont fragmentu Wojska Polskiego. Ze względu na duże natężenie ruchu w tym rejonie policjanci apelują o uwagę za kierownicą.

Remont na odcinku od Sikorskiego do Polowej rozpoczął się 12 sierpnia. Na ulicy obowiązują objazdy, ale ze względu na ruch w tym rejonie miasta występują problemy.

Nie każdy z kierowców stosuje się do obowiązującego oznakowania. Przypominamy,

Mapa objazdów Wojska Polskiego fot. UM Łomża

że jadąc od strony placu Kościuszki kierujący samochodami osobowymi muszą skręcić w lewo, w ulicę Polową. Jednocześnie kierujący samochodami ciężarowymi od placu Kościuszki mają zakaz wjazdu w ulicę Wojska Polskiego. Powinni kierować się w ulicę Nowogrodzką, następnie w ulicę Sikorskiego i dopiero trafi na Wojska Polskiegomówi asp. Ewelina Szlesińska z Komendy Miejskiej Policji w Łomży i dodaje, że objazdy wyraźnie są oznakowane. –

Przypomnijmy, że prace na 740-metrowym odcinku będą prowadzone do 29 listopada br. Ich zakres obejmuje przebudowę od podstaw konstrukcji jezdni na obciążenie KR5, wymianę krawężników na granitowe, odnowienie oznakowania oraz budowę nowego kanału deszczowego o średnicy 800 mm. Koszt prac wynosi 7,5 mln zł, z czego prawie 3,5 mln zł pochodzi z 10 proc. rezerwy Ministra Finansów przeznaczonej na drogi publiczne.

pz/pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *