RN
TwitterFacebook

Łomża: Trwa turniej JBB Nadzieja Cup 2020 [FOTO]

Wczoraj szaro, dzisiaj jasno i słonecznie. Zmienia się pogoda nad kortami położonymi przy III LO w Łomży, ale nie zmienia się wysoki poziom, jaki prezentują młodzi tenisiści, którzy uczestniczą w 16. już edycji turnieju JBB Nadzieja Cup.

Zawodnicy z całego kraju drugi dzień zmagają się w turnieju JBB Nadzieja Cup, a swojego zachwytu turniejem nie ukrywa prezes klubu UKS Return Łomża, Tomasz Poreda:

Zawodnicy pięknie grają. Jest wspaniała atmosfera, a sami tenisiści walczą, niczym najlepsi tenisiści na największych kortach światowego tenisa – zachwala prezes Poreda oraz podkreśla, że tego typu imprezy są potrzebne zwłaszcza w obecnej sytuacji epidemicznejPrzestrzegane są wszelkie przepisy, które opracował Polski Związek Tenisa.

Prezes pytany o przesłanie dla młodych tenisistów odpowiada krótko, słowami św. Augustyna z Hippony – Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!

Sami zawodnicy, którzy w zdecydowanej większości są po raz pierwszy na tym turnieju są zadowoleni z poziomu oraz niezwykle zaskakuje ich fakt, że grają w miejscu, w którym lata temu znajdował się Dwór Królewski w Łomży. I chociaż liczy się dobra zabawa, to wielu z niech celuje w minimum półfinał turnieju.

Podczas meczu tenisowego, młody zawodnik, musi podjąć między 800 a 1200 różnych decyzjiinformuje Tomasz Waldziński, organizator zawodów i trener UKS Return ŁomżaTenis jest sportem niezwykle obciążającym układ nerwowy młodego tenisisty. Dużo jest emocji, można powiedzieć, że nawet stresu. Jednak mam nadzieję, że trenerzy i rodzice wiedzą, że akurat do 12. roku życia to dzieci powinny cieszyć się tenisem, bawić się, a sukcesami zająć się w trochę późniejszym okresie, do lat 16. w kadetach.

JT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *