RN
TwitterFacebook

Łomża: Trwają prace remontowe na osiedlu Medyk

– Głos mieszkańców jest dla mnie najważniejszy – powtarza prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. To właśnie w odpowiedzi na wniosek osób zamieszkujących osiedle Medyk trwają tam prace remontowe.

Pod wnioskiem podpisały się 54 osoby zamieszkujące ulice: Owocową, Talesa, Hipokratesa, Kasztelańską i Sikorskiego. W swoim piśmie zwrócili się oni m.in. z prośbą o uporządkowanie terenu i chodnika wzdłuż ulicy Owocowej oraz dojazdu do prosektorium Szpitala Wojewódzkiego, wykonanie wycinki części drzew i krzaków, doświetlenie przejścia pomiędzy ulicami Talesa z Miletu i Owocową czy wykonanie połączenia pomiędzy tymi ulicami.

– Prace porządkowe na działkach miejskich zostały już wykonane, trwają obecnie roboty polegające na budowie odcinka ciągu pieszo-jezdnego, który pozwoli mieszkańcom bezpiecznie dojść i dojechać do miasta czy wrócić do swoich domów – informuje zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki, nadzorujący inwestycje w mieście.

W swoim piśmie mieszkańcy poruszyli również problem dotyczący ruchu pojazdów ciężarowych i ich parkowania na chodniku lub jezdni. W związku z tym zostanie zmienione oznakowanie ulicy Owocowej, które pozwoli na interwencję Policji z tytułu ewentualnego niestosowania się kierowców do przepisów o ruchu drogowym. Doświetlone będzie ponadto powstającego dojścia na osiedle przy ul. Owocowej.

Wniosek mieszkańców ulicy Owocowej zbiegł się z ostatnimi inwestycjami poczynionymi w tym rejonie. Chodzi o wybudowaną „nawrotkę”, która pozwala bezpiecznie zawrócić na Al. Piłsudskiego oraz wyjechać z os. Medyk w kierunku miasta, omijając mocno obciążone skrzyżowanie z Szosą Zambrowską.

UM Łomża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *