RN
TwitterFacebook

Łomża: Trzecia edycja HEXABANK CUP za nami [FOTO]

Wiktor Kosowski zawodnik UKS Return Łomża, który w finale 7/5 6/3 pokonał klubowego kolegę Łukasza Brzozowskiego, wygrał Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Kadetów  w Tenisie HEXABANK CUP.

HEXABANK Cup rozgrywamy już po raz trzeci. Turniej ma formułę rozgrywek grupowych, a więc pierwszy przegrany mecz nie eliminuje tenisisty z zawodów. Każdy z uczestników w ciągu dwóch dni rozegra cztery mecze singla i co najmniej jeden deblowymówi Tomasz Waldziński, trener UKS „Return” Łomża.

Do półfinału turnieju zajmując trzecie i czwarte miejsce zakwalifikowali się Bartłomiej Biedrzycki i Adam Chojnowski. Na piątej pozycji zawody ukończył Henryk Dąbrowski (UKS Sokół Asy Białystok) i kolejno Błażej Rafałowski, Hubert Woronowicz i Nikodem Gąsiewski.

W grze deblowej w finale spotkali się Wiktor Kosowski/ Błażej Rafałowski oraz Łukasz Brzozowski/ Nikodem Gąsiewski. Mecz zakończył się wynikiem 6/0 7/5.

Dziękujemy bardzo bankowi HEXABANK za pomoc finansową i objęcie patronatem Mistrzostw Województwa Podlaskiego Kadetów w Tenisie. Dzięki takim inicjatywom tenis w naszym mieście i województwie prężnie się rozwija a co najważniejsze dzieci i młodzież aktywnie spędzają wolny czas rywalizując na kortachmówi Tomasz Poreda, Prezes UKS Return Łomża.

Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy Return Łomża działający przy III Liceum Ogólnokształcącym a sponsorem sportowej imprezy HEXABANK Spółdzielczy. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał sędzia Polskiego Związku Tenisa Janusz Sewastianow z Warszawy, natomiast o bezpieczeństwo grających troszczyła się Grupa Ratownicza Nadzieja w Łomży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five × one =