RN
TwitterFacebook

Łomża: U filharmoników zabrzmi Amadeusz

W Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży zabrzmią kompozycje Wolfganga Amadeusza Mozarta. Jako solistka wystąpi japońska skrzypaczka Mao Konishi, dla której występ z Łomżyńską Filharmonią jest nagrodą specjalną 5. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Karola Lipińskiego w Toruniu. Solistom towarzyszyć Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży pod batutą Cezarego Gójskiego. Będzie to jego koncert dyplomowy na zakończenie studiów w klasie dyrygentury prof. Marka Pijarowskiego na Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Cezary Gójski od 2012 roku jest koncertmistrzem Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. Wcześniej na stałe współpracował z orkiestrą Sinfonia Viva, w której pracował na stanowisku koncertmistrza. W latach 2004-2009 pracował w Operze i Filharmonii Podlaskiej i pełnił tam funkcję I skrzypka – I głos. W 2018 roku rozpoczął studia dyrygenckie w klasie prof. Marka Pijarowskiego na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Mao Konishi jest laureatką wielu japońskich i międzynarodowych konkursów skrzypcowych: I nagrody na Ibolyka-Gyarfas Competition (Berlin, Niemcy, 2015), I nagrody na Japanese Classic Music Competition (2010) i nagrody specjalnej 5. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Karola Lipińskiego w Toruniu (2019). Ukończyła University of the Arts Berlin w klasie prof. Marka Gothoniego. Obecnie studiuje na Accademia Chigiana w Sienie (Włochy) w klasie maestro Borisa Belkina oraz w Conservatorium Maastricht (Holandia).

W programie koncertu utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta: Symfonia nr 4 D-dur KV 19, Koncert skrzypcowy nr 5 A-dur KV 219 oraz Symfonia nr 29 A-dur KV 201.

Bilety w cenie od 3 do 18 zł do nabycia na:

https://filharmonia-lomza.interticket.pl/program/amadeusz-6146/

Koncert odbędzie się w czwartek 17 września 2020 r. o godz. 18:30 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży.

mat. nadesłany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *