RN
TwitterFacebook

Łomża: Uczczenie 100-lecia utworzenia Policji Państwowej

Rocznica taka jak ta, zdarza się raz na sto lat. W lipcu 1919 roku utworzono Policję Państwową. Z okazji wspomnienia tego wydarzenia uroczysta Msza Święta i apel na Starym Rynku w Łomży zgromadziły kilkuset funkcjonariuszy Policji z terenu Komendy Miejskiej Policji w Łomży, a także z Komend Powiatowych w Kolnie, Grajewie i Zambrowie.

Jak zaznaczają funkcjonariusze rocznice takie jak ta skłaniają do podsumowań, cieszą, a także zobowiązują: Cieszymy się z tego, że nasza formacja ma już sto lat. To motywuje do dalszej pracy, do osiągania coraz lepszych wyników. Jeśli chodzi o podsumowanie tego czasu, to możemy podsumować przede wszystkim ostatnie lata. Myślę, że to był dobry czas dla podlaskiej Policji. Mamy coraz więcej sprzętu, jeśli chodzi o pojazdy, sprzęt komputerowy i podstawowe wyposażenie funkcjonariuszy. Wiemy też komu i po co służymy, dlatego codziennie doskonalimy swoje umiejętności i wiedzę, a to przedkłada się na codzienną służbę w powiecie łomżyńskim – mówił podinsp. Marek Sienkiewicz, Komendant Miejski Policji w Łomży.

Świętowanie było też okazją do awansów. Przyznano: 2 srebrne medale „Za Długoletnią Służbę”, 4 odznaki „Zasłużonego Policjanta”, 7 krzyży niepodległości, 2 awanse na komisarza, 1 awans na starszego aspiranta, 2 awanse na aspiranta, 5 awansów na młodszego aspiranta i kilkadziesiąt awansów na starszego posterunkowego.

Radości z mianowania na starszego aspiranta nie krył Arkadiusz Filipkowski: Podobnie jak moi koledzy czuję się wyróżniony. To zwieńczenie nawet nie rocznej, a kilkuletniej służby, pracy na kolejny stopień. To bardzo miłe, bardzo ważne. Myślę, że każdy oczekuje tych awansów ze względu na codzienną niełatwą służbę i trud nie tylko osobisty, ale też całej rodziny. Na szczęście wzrasta szacunek społeczeństwa do Policji. Coraz częściej zdarza się, że osoby zwracają się do nas o pomoc w bardzo zwyczajnych, prostych sprawach. To cieszy, bo staramy się pomagać w każdej sytuacji. Nie raz nam może się to wydawać błahe, a dla danej osoby to może być bardzo ważne – mówił st. asp. Arkadiusz Filipkowski, zastępca naczelnika wydziału patrolowo – interwencyjnego KMP w Łomży.

Świętowanie dopełnił też nowy nabytek łomżyńskiej KMP- nowy radiowóz VW KT 6, przekazany przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku nadinsp. Daniela Kołnierowicza.

Dodajmy, że w świętowaniu wraz z funkcjonariuszami Policji udział wzięły władze państwowe i samorządowe, a także koledzy z innych służb mundurowych. Licznie przybyli także przedstawiciele duchowieństwa, wśród nich bp. Tadeusz Bronakowski i kapelani Policji.

BB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *