RN
TwitterFacebook

Łomża: Uczniowie III LO wrócili do szkoły i objęli opiekę nad obeliskiem rtm. Pileckiego [FOTO]

Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego Armii Krajowej w Łomży oficjalnie zainaugurowali rok szkolny. Przy okazji również bractwo krzyża działającego przy parafii pw. Krzyża Świętego przekazało im opiekę nad obeliskiem upamiętniającym postać rtm. Witolda Pileckiego społeczności szkolnej III LO.

Powrót do szkoły po dwumiesięcznych wakacjach zawsze wiąże się z wieloma emocjami. Uczniowie III LO przyznają, że w ich przypadku jest to głównie radość. – Swoi ludzie, swoi znajomi. Zawsze ciekawiej jest niż w domu – mówi jeden z uczniów. Wielu z nich towarzyszy także stres, który jest związany z pierwszym rokiem w liceum. – Nowi ludzie, prawie nikogo nie znam i głównie dlatego się stresuję. Ale też czuję trochę radości, że wreszcie nie jest to gimnazjum i na pewno będzie ciekawiej.

Podczas apelu, który oficjalnie zainaugurował rok szkolny 2018/2019 Bractwo Krzyża działającego przy parafii pw. Krzyża Świętego przekazało opiekę nad obeliskiem upamiętniającym postać rtm. Witolda Pileckiego społeczności szkolnej. Dokumenty w tej sprawie podpisali przewodniczący samorządu uczniowskiego, dyrektor szkoły, proboszcz parafii pw. Krzyża Świętego oraz przedstawiciel bractwa.

– Będziemy dbać o te miejsce dopóki żyjemy, ale nikt nie żyje wiecznie, a chcielibyśmy, żeby obelisk i pamięć o rotmistrzu Pileckim trwała wiecznie. Pojawiło się więc pytanie: kto mógłby po nas przejąć tę pałeczkę? Dosyć szybko stało się oczywiste, że szkoła nosząca imię takich patronów jest chyba najlepszym rozwiązaniem. Raz, że patron właśnie taki, a dwa, że szkoła będzie trwała zawsze – mówi przedstawiciel bractwa, Zbigniew Zalewski.

Obelisk mający blisko 3 metry wysokości stoi przy ulicy rtm. Witolda Pileckiego.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *