RN
TwitterFacebook

Łomża: Uczniowie Liceum Mistrzostwa Sportowego wybiegali udział w mistrzostwach [FOTO]

Kolejnym sukcesem zakończył się wyjazd uczniów Liceum Mistrzostwa Sportowego z Łomży na Licealiadę w przełajowych biegach sztafetowych, która została rozegrana w Augustowie. Chłopcy reprezentujący te szkołę wywalczyli tytuł Mistrza Województwa wyprzedzając o 30 sekund Szkołą Mistrzostwa Sportowego z Białegostoku.

Na pierwszych 4 zmianach LMS biegł około miejsc 3-4, na piątej przesunął się na drugą lokatę a na szóstej wyszedł na prowadzenie ,którego nie oddał już do końca. Przed ostatnią zmianą było 15 sekund przewagi i wydawało się, że jeszcze może być różnie, bo zawody kończył Piotr Dąbrowski biegający na co dzień 400 metrów. Jednak Piotrek nie tylko nie stracił przewagi, ale uzyskując najlepszy czas z wszystkich naszych chłopców powiększył przewagę do bardzo bezpiecznej. Zwycięstwo dało awans na Mistrzostwa Polski, które zostaną rozegrane w Olszynie koło czeskiej granicy.

Również dziewczęta pokazały się dobrej strony zajmując czwartą lokatę, a do podium straciły jedynie 17 sekund. Ze względu na inne zawody, do Augustowa nie mogły pojechać dwie zawodniczki, które na pewno by zrobiły dużą różnicę, bo przy ich obecności była nawet szansa na drugie miejsce.

Dziewczęta biegały dystans 10×1000 metrów a chłopcy 10×1500 . Zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt oprócz lekkoatletów w zawodach brali udział uczniowie trenujący inne dyscypliny, które są w Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży tj. boks i piłka nożna dziewcząt i chłopców.

LMS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sixteen − 15 =