RN
TwitterFacebook

Łomża: Uczniowie WETY uczyli się o roli techników weterynarii [FOTO]

Jakie jest znaczenie inspekcji weterynaryjnej w zwalczaniu chorób zakaźnych ? Jaką rolę odgrywają technicy weterynarii we wspomaganiu działań związanych z pracą Służby Leśnej i inspekcji weterynaryjnej? Jakie są zadania lekarzy i techników w zwalczaniu ASF ? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań uzyskali uczestnicy sympozjum naukowego realizowanego w ramach projektu „Rynek pracy otwarty na młodych techników”, które odbyło się 25 lutego 2020 r. w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży.

W czasie sympozjum z projektu „Rynek pracy otwarty na młodych techników” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego prelegentami byli pan Marian Czerski – emerytowany Powiatowy Lekarza Weterynarii , pan Dariusz Godlewski – Nadleśniczy Nadleśnictwa Łomża, pani Joanna Cwalina – lekarz weterynarii oraz Anna Kosińska – uczennica z klasy I Eg, kształcąca się na kierunku technik weterynarii .

Bogumiła Olbryś – dyrektor ZSWiO Nr 7 w Łomży otworzyła wydarzenie, zwracając uwagę na fakt, że udział młodzieży w zajęciach projektowych wpływa na poprawę jakości i atrakcyjności kształcenia w „WECIE”. Następnie wszyscy zebrani zostali zapoznani z przyczynami chorób zakaźnych u bydła i trzody chlewnej oraz ze sposobami zapobiegania im i ich leczenia. Uczestnicy projektu poszerzyli także swoją wiedzę na temat zadań lekarzy i techników weterynarii w zwalczaniu ASF oraz we wspomaganiu działań związanych z pracą Służby Leśnej i inspekcji weterynaryjnej.

mat. nadesłany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *