TwitterFacebook

Łomża: Ulica Meblowa zostanie przedłużona do Nowogrodzkiej? Będą konsultacje społeczne

Ulica Meblowa to tzw. mała obwodnica, która łączy ulicę Poznańską z Wojska Polskiego. Miasto przymierza się do budowy przedłużenia tej trasy aż do ulicy Nowogrodzkiej. Właśnie przedstawiono projekt oraz zapowiedziano konsultacje. 

Inwestycja powstała w 2015 roku i pozwoliła na wyprowadzenie ruchu ciężarowego z części ulicy Poznańskiej poza miasto. Teraz władze miasta chcą wybudować drogę na odcinku od ul. Wojska Polskiego (DK61) do ul. Nowogrodzkiej (DW 645) w Łomży (przedłużenie ul. Meblowej). W ciągu tej trasy mają powstać też dwie drogi gminne ulica Grabowa oraz ulica Jaworowa w Łomży.

Przedłużenie Meblowej ma przechodzić z lewej strony cmentarza należącego do parafii pw. św. Brunona, dalej w prawą stronę będzie odchodzić ulica Grabowa, a następnie ulica Jaworowa, która zostanie do nowego układu włączona poprzez rondo. Ulica Meblowa włączałaby się w ulicę Nowogrodzką za rzeką Łomżyczką. 

W związku z planowana inwestycją odbędą się konsultacje społeczne. Spotkanie zaplanowano na 4 marca br. na godz. 16 w Urzędzie Miejskim. W spotkaniu będą uczestniczyli wykonawcy projektu technicznego oraz pracownicy ratusza.

Uwagi oraz wnioski do koncepcji będzie można wnosić w nieprzekraczalnym terminie do dnia 17 marca 2020 r. do godziny 15:30 drogą mailową na adres: a.biala@um.lomza.pl lub pisemnie na adres: Urząd Miejski w Łomży, Pl. Stary Rynek 14, 18-400 Łomża z dopiskiem: „dotyczy koncepcji ulicy Meblowej” lub „dotyczy koncepcji ulicy Grabowej” lub „dotyczy koncepcji ulicy Jaworowej”.
Koncepcje w/w inwestycji drogowych zamieszczono poniżej w załącznikach do pobrania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *