RN
TwitterFacebook

Łomża: Ulica Niemcewicza oddana do użytku [FOTO]

Równa nawierzchnia, bezpieczne przejście dla pieszych przy Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II oraz ścieżka rowerowa. Zakończył się już remont ulicy Niemcewicza. 

Jest to kluczowa inwestycja drogowa w naszym mieście. Sam pamiętam, jak jako radny wielokrotnie interpelowałem o to, aby poprawić tutaj stan nawierzchni i dzisiaj mam tą przyjemność jako prezydent miasta uczestniczyć w otwarciu nowej ulicypodkreślał Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży. 

Zakres prac remontowych obejmował rozbudowę prawie 700-metrowego odcinka ulicy Niemcewicza wraz z budową i przebudową infrastruktury technicznej od skrzyżowania z ulicą Przykoszarową do skrzyżowania z Zawadzką. Wybudowana i przebudowana została również kanalizacja deszczowa, sieci wodociągowa i elektryczna.

W imieniu społeczności szkolnej chciałabym serdecznie podziękować za to, że taki projekt w pobliżu największej szkoły w mieście został uwzględniony. Szczególnie szczęśliwi z tej inwestycji są rodzice, ponieważ mogą bezpiecznie zaparkować samochód i odprowadzić dzieci do placówki. Nasz jako nauczycieli uspakajają też te zabezpieczenia zamontowane przed przejściem dla pieszych, bo dzięki temu dziecko wybiegające ze szkoła ma więcej przeszkód, żeby się zatrzymać przed jezdniąmówi Jadwiga Kirejczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży i dodaje, że ma nadzieję, że w niedługim czasie uda się też wyremontować ulicę Kołłątaja, dzięki czemu sieć jezdni wokół szkoły będzie bezpieczna.

Koszt inwestycji wyniósł prawie, 5,9 mln złotych. Miastu udało się pozyskać wsparcie finansowe z rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej w wysokości 1,08 mln złotych.

pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *