TwitterFacebook

Łomża: Umowa na dofinansowanie remontu ul. Niemcewicza podpisana

Łomża otrzyma ponad 1 mln zł dofinansowania na remont ul. Niemcewicza. Umowę w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim podpisał prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Środki pochodzą z „Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej”.

Umowy zostały podpisane z 17 jednostkami samorządu terytorialnego. Dofinansowanie z budżetu państwa stanowi ponad 29,9 mln zł.  W ramach zadań zostanie wybudowanych, przebudowanych lub wyremontowanych ok. 46 km dróg gminnych i powiatowych.

O dotacje starało się 41 projektów, otrzyma je 25 samorządów. Łączna wartość wszystkich inwestycji to 72 mln zł – informuje wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Dotacja na remont ulicy Niemcewicza, czyli zadanie „Rozbudowa drogi gminnej nr 101081B w Łomży” wyniosła 1 082 845,99 zł. Jak podkreśla prezydent Mariusz Chrzanowski jest to jedno z priorytetowych zadań, chociażby ze względu na bezpieczeństwo dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 10 oraz Publicznych Przedszkoli nr 14 i 15.

Jej remont pozwoli też na większy komfort mieszkańcom tamtej części osiedla – dodaje Mariusz Chrzanwski.

Zakres remontu ulicy Niemcewicza obejmie rozbudowę 680-metrowego odcinka wraz z budową i przebudową infrastruktury technicznej od skrzyżowania z ulicą Przykoszarową do skrzyżowania z ul. Zawadzką. Wybudowana i przebudowana ma być kanalizacja deszczowa, sieć wodociągowa oraz siec elektryczna. Ponadto ulica zyska też nowe oświetlenie.

Realizacja zadania jest rozpisana na 2 lat, przy czym co najmniej 40 proc. prac musi zostać wykonanych jeszcze w tym roku. Całkowity koszt inwestycji to 5,9 mln zł. Termin rozpoczęcia robót przewidywany jest na połowę września, zaś całość ma być gotowa za rok.

Grzegorz Daniluk/fot. Podlaski Urząd Wojewódzki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *