RN
TwitterFacebook

Łomża: Urodziny geniusza u filharmoników

Łomżyńscy filharmonicy zapraszają na kolejny koncert. Odbędzie on z okazji 250. rocznicy urodzin Ludwiga van Beethovena. Jako soliści wystąpią: wspaniała skrzypaczka Karolina Nowotczyńska oraz znany łomżyńskim melomanom włoski pianista Antonio di Cristofano. Orkiestrę Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży poprowadzi znakomity hiszpański dyrygent Juan José Navarro.

Juan José Navarro jest dyrektorem Sinfónica San Indalecio de Almería oraz profesorem i dyrygentem w Real Conservatorio Profesional de Música of Almeria. Laureat I nagrody na konkursie dyrygenckim w Walencji oraz II nagrody na konkursie w Murcii. Dyryguje wieloma orkiestrami w Hiszpanii, we Włoszech, Francji, w USA, Niemczech, Korei Południowej, Rumunii i Holandii.

Karolina Nowotczyńska ma na swoim koncie szereg nagród w prestiżowych konkursach międzynarodowych, m.in. I miejsce, oraz wszystkie nagrody specjalne w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym w Osace (Japonia 2016), I miejsce w Międzynarodowym Konkursie w Padwie (2014), I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Kameralnym im. J. Brahmsa w Gdańsku (2015), a także I miejsce w konkursie Classic Pure Vienna w Wiedniu (2018). Artystka prowadzi również aktywną działalność koncertową. Wielokrotnie występowała w wielu krajach Europy jak i poza nią. Od roku 2013 jest koncertmistrzem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, a od roku 2019 także dyrektorem tej instytucji.

Antonio di Cristofano występuje jako solista i kameralista na całym świecie, m.in. we Włoszech, w Rumunii, Meksyku, USA, Albanii, Turcji, Czechach, Austrii, Kanadzie, Izraelu, na Słowacji. W 2006 i 2007 debiutował w Carnegie Hall w Nowym Jorku oraz w Konzerthaus i Musikverein Golden Hall w Wiedniu. Jest często zapraszany jako juror w Międzynarodowych Konkursach Pianistycznych.

W programie koncertu znajdą się dwa dzieła Ludwiga van Beethovena: Koncert skrzypcowy D-dur op. 61 oraz Koncert fortepianowy nr 5 Es-dur op. 73.

Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 26 listopada 2020 r. o godz. 18:30 i będzie transmitowane na www.facebook.com/filharmonialomza.

mat. nadesłany/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eleven + 16 =