RN
TwitterFacebook

Łomża: Urządzenia do dezynfekcji rąk pojawią się w mieście

Prezydent Łomży zamierza zakupić 25 bezdotykowych stanowisk do darmowej dezynfekcji rąk. Będą one zainstalowane przy łomżyńskich placówkach oświatowych oraz w miejscach często uczęszczanych przez mieszkańców. Środki na ten cel w wysokości 50 tysięcy złotych zostaną wygospodarowane w budżecie miasta. Znajdujący się w urządzeniach płyn będzie rozpylany w postaci mgiełki.

– Pandemia koronawirusa powoduje, że musimy mierzyć się z nową rzeczywistością w kwestiach higienicznych i zdrowotnych. To kolejne z podejmowanych przez nas działań, mających na celu poprawę bezpieczeństwa naszych mieszkańcówinformuje prezydent Mariusz Chrzanowski dodając, że oprócz okolic szkół urządzenia mogą być zamontowane m.in. na dworcu autobusowym, w Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma, bulwarach nadnarwiańskich oraz terenach sportowo – rekreacyjnych na os. Konstytucji 3-go Maja.

Wniosek w sprawie przesunięcia na ten cel środków prezydent skieruje do Rady Miejskiej. Będzie on rozpatrywany podczas obrad najbliższej sesji.

UM Łomża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *