RN
TwitterFacebook

Łomża: Urządzenia do dezynfekcji rąk pojawiają się w miejscach publicznych i placówkach oświaty

Bezdotykowe stanowiska z napędem nożnym do darmowej dezynfekcji rąk zakupiło Miasto Łomża. W sumie jest to 27 urządzeń. Część z nich trafi do placówek oświatowych, a część jest już montowana w miejscach publicznych uczęszczanych przez mieszkańców. 

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podkreśla, że choć sytuacja w kraju pod względem epidemii koronawirusa jest stabilna, to cały czas należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa i dbać o higienę.

Samorządy powinny podejmować działania w tym zakresie, dlatego zdecydowaliśmy o zakupie stanowisk do dezynfekcji rąk. Myślimy także o tym, co będzie już we wrześniu, gdy uruchomimy szkoły, w związku z czym część tego typu urządzeń trafi do naszych placówek oświatowychinformuje prezydent Mariusz Chrzanowski zachęcając również inne instytucje, spółdzielnie czy firmy do podejmowania podobnych działań na swoich terenach.

Czternaście stanowisk zostanie przekazanych do szkół podstawowych i ponadpodstawowych, które zamontują je na swoich obiektach przed rozpoczęciem roku szkolnego. Kilka trafi do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który rozlokuje je m.in. na bulwarach, terenach sportowo rekreacyjnych na os. Konstytucji 3-go Maja i przy ul. Browarnej, Orliku przy ul. Katyńskiej, na terenie Stadionu Miejskiego i w Parku Wodnym.

Montaż kolejnych rozpoczęło już Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Będą one ustawione w Parku Jana Pawła II (w rejonie placów zabaw), na dworcu autobusowym, przed Ratuszem na Starym Rynku oraz w Parku Jakuba Wagi. 

Na urządzenia władze miasta przeznaczyły 61 tys. zł.

UM Łomża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *