RN
TwitterFacebook

Łomża w programie Mieszkanie Plus. Prezydent miasta podpisał umowę

Łomża na liście 26 kolejnych samorządów, które przystąpiły do rządowego programu „Mieszkanie Plus”. Wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki spotkał się dziś (12.12) w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie z przedstawicielami władz lokalnych. W konferencji uczestniczył także prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, który podpisał umowę inwestycyjną w ramach rządowego programu.

Mateusz Morawiecki powiedział, że „Mieszkanie Plus” to program o ogromnym znaczeniu. Dla mnie ma absolutnie kluczowe znaczenie, czy ludzie będą pakować swoje walizki i z małej wioski przeprowadzać się do miasteczka nieopodal, czy będą wyjeżdżać na zawsze do Londynu czy Dublina – powiedział wicepremier.

Zwracając się do samorządowców, wicepremier Morawiecki podkreślił, że program „Mieszkanie Plus” poprawi możliwości rozwoju ekonomicznego ich regionów. Przekonywał, że samorządy, które tworzą warunki dla rozwoju biznesu, potrzebują również dobrej oferty mieszkaniowej.

Wicepremier Morawiecki dodał, że pod względem liczby mieszkań na 1000 osób, jesteśmy nadal jednym z najsłabiej rozwiniętych krajów Europy. W Polsce na 1000 mieszkańców przypada od 302 do 310 mieszkań. W Niemczech lub Szwajcarii ten wskaźnik wynosi ponad 600.

Jak zapowiadał prezydent Łomży, nowe mieszkania w mieście mają być wybudowane przy ul. Rubinowej. Zastrzegł jednak, że będzie chciał by na terenach kolejowych powstało kolejnych 5 bloków  w tym jeden komunalny.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *