TwitterFacebook

Łomża: „Walizka” otwarta [FOTO]

Łomża wielką sceną teatralną. Dziś w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży zainaugurowano 31. edycję Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka. Wśród wielu zaproszonych gości, nie zabrakło także tych najmłodszych którzy po oficjalnym otwarciu „Walizki” obejrzeli spektakl „Kajtuś Czarodziej” w wykonaniu Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. 

Podczas tegorocznej edycji zaprezentują się teatry z 12 krajów takich jak Stany Zjednoczone, Iran, Włochy, Portugalia, Rosja, Łotwa, Niemcy. To co mnie w tym roku bardzo cieszy to to, że przyjeżdża zespół z Czech, natomiast nie ma w tym zespole żadnego Czecha, są Portugalczycy, Jordańczyk i Rumuni, jest to teatr, który się bardzo integruję, to są najczęściej kooperację zagraniczne. W przypadku teatru z Niemiec jest podobnie, to są ludzie, którzy są imigrantami gdzieś z Bliskiego Wschodu współpracują z Niemcami, więc tak sztuka, teatr jednoczy ludzi. Ja się bardzo cieszę, że mogę zaprosić takie teatry, które są ponad podziałami, taka jest idea festiwalu – mówił dyrektor łomżyńskiego teatru Jarosław Antoniuk.

Festiwal „Walizka” to nie tylko spektakle odbywające się w ramach zmagań konkursowych, ale także te przeznaczone dla mieszkańców Łomży. Już dziś na Starym Rynku o godz. 21.00 Teatr Biuro Podróży z Poznania zaprezentuje spektakl pt. „Silence. Cisza w Troi” Wystąpią także rodzimi artyści, w czwartek zagra koncert zespół Funkasanki, a w sobotę Teatr Lalki i Aktora w Łomży wystawi spektakl pt. „Proces”.

AM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *