TwitterFacebook

Łomża: Warsztaty dla mam to pierwszy krok przed powrotem do pracy [FOTO]

W Łomży odbyły się bezpłatne warsztaty stworzone z myślą o kobietach wracających do aktywności zawodowej po urlopach macierzyńskich. Organizatorkami warsztatów są trzy mamy z Łomży, skupione wokół Fundacji „L” i założycielki łomżyńskiego portalu „Mamy i My”. Warsztaty odbyły się w Galerii Veneda 24 sierpnia.

Podczas wydarzenia realizowane były szkolenia i warsztaty z psychologiem, stylistami i wizażystkami, ułatwiające i zachęcające powrót do pracy. Podczas warsztatów z psychologiem kobiety mogły m.in. określić cechy osobowościowe i temperamentu, przeanalizować swoje cele i nastawienie do kariery oraz omówić możliwości rynku pracy. Styliści pomogli wykreować profesjonalny wizerunek.

– Warsztaty to kolejny krok ku temu, by obalić mit, że Podlasie to zacofany zaścianek Polski, bez szans na rozwój osobisty i zawodowy. „My też jesteśmy młodymi mamami. Z czasem odkryłyśmy, że kobiety wracające po dłuższej przerwie do aktywności zawodowej, są zapomnianą i niedocenianą grupą w lokalnej strukturze społecznej.”mówi Ewa Pawelczyk, współorganizatorka warsztatów „Mama wraca do pracy”.Chciałyśmy stworzyć miejsce, w którym młode mamy będą mogły określić swoje mocne i słabe strony, by jeszcze lepiej przygotować się do aktywnego życia zawodowego.

W warsztatach wzięli udział lokalni przedsiębiorcy oraz Urząd Pracy, by przedstawić wachlarz ofert zawodowych i edukacyjnych. Organizatorki zaprosiły wielu ciekawych m.in. Ilonę Joannę Adamską, PWSIiP, stylistów, wizażystów, ANAMED i szkołę języków obcych Linguo, która pomaga kobietom w doskonaleniu umiejętności językowych potrzebnych w poszukiwaniu nowych możliwości zawodowych. Podczas wydarzenia uczestniczki mogły sprawdzić swoje umiejętności w rozmowie z native speakerem. Dzięki temu mogły się przygotować do przyszłych rozmów kwalifikacyjnych w języku angielskim.

Organizatorki są też pomysłodawczyniami portalu „Mamy i My”, stworzonego z myślą o młodych rodzicach, którzy każdego poranka szukają pomysłu na zaplanowanie czasu i ciekawych, zdrowych, kreatywnych, atrakcji swoim dzieciom. Portal to jedyne takie miejsce w województwie podlaskim, które udowadnia, że w Łomży i okolicach naprawdę wiele się dzieje. Do tej pory portal odwiedziło już ponad 3.000 osób.

Program jest współfinansowany w ramach Łomżyńskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Innych Uzależnień na 2019 r.

Portal „Mama i My”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *