RN
TwitterFacebook

Łomża: “Weta” otwarta dla przyszłych uczniów [FOTO]

W większości szkół trwa strajk, a w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 dni otwarte. W łomżyńskiej „Wecie” absolwenci gimnazjów i szkół podstawowych mogą zapoznać się dzisiaj z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7, porozmawiać z nauczycielami i uczniami. Przygotowanych jest także wiele atrakcji.

Dla uczniów, którzy zdecydowali się odwiedzić „Wetę” i zapoznać się z ofertą edukacyjną, przygotowane były między innymi pokazy taneczne zespołu tańca ludowego, pokaz musztry kelnerskiej, degustacja różnych potraw przyrządzonych przez uczniów i pokaz zwierząt.

Szkoła oferuje kształcenie na 7 kierunkach – technik weterynarii, technologii żywności, przetwórstwa mleczarskiego, żywienia i usług gastronomicznych, architektury krajobrazu, turystyki wiejskiej, agrobiznesu. Natomiast jeżeli chodzi o liceum to szkoła od przyszłego roku szkolnego rusza z profilem dietetyka i fitness. – Pomysł wyszedł od grupy nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących, którzy zasugerowali, że mając kierunek związany z gastronomią warto byłoby taki kierunek jak dietetyka i fitness utworzyć. Jest on o tyle atrakcyjny, że dzisiaj zdrowy tryb życia i dietetyczne posiłki są na topie – mówi dyrektor szkoły Bogumiła Olbryś.

Weta ma bardzo dużo ciekawych kierunków kształcenia, mamy doskonałych nauczycieli, którzy potrafią nauczyć. Atmosfera w szkole jest bardzo przyjazna i każdy z łatwością tutaj się odnajdzie i znajdzie coś dal siebie – przekonuje jedna z uczennic i dodaje, że oprócz zajęć podstawowych szkoła oferuje też wiele zajęć dodatkowych. – Mamy np. grupy taneczne tańca ludowego i breakdance, mamy także swój zespół cheerleaderek. Można także załapać się na kursy języków obcych, np. hiszpańskiego i rosyjskiego.

Dni otwarte potrwają do godziny 16.

Bartosz Święciński

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eighteen − 3 =