TwitterFacebook

Łomża: „Weta” podpisała współpracę z 10 firmami [FOTO]

10 łomżyńskich firm podpisało umowy patronackie z Zespołem Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży. Dzięki temu uczniowie trzynastu klas, będą mogli odbywać w tych firmach praktyki.

Pracodawca będzie mógł wykształcić sobie w odpowiednim kierunku ucznia łomżyńskiej szkoły. Będzie to dla niego gwarancja odpowiednio przygotowanego pod względem nie tylko wiedzy fachowej, ale i umiejętności praktycznych przyszłego pracownika. – Osoba, która skończy edukację u nas w szkole i będzie pod takim patronatem naszego przedsiębiorcy, może być już od razu zatrudniona jako w pełni przygotowana osoba do danego miejsca pracy – mówi Bogumiła Olbryś, dyrektor Wety.

Pracodawcy zaznaczają, że mamy obecnie trudny rynek i firmy potrzebują wielu fachowców. – Z pracownikami dzisiaj jest o tyle trudno, że tak specjalistyczna firma o wąskiej specjalności jaką się znajdujemy potrzebuje przygotowanych osób do pracy i myślimy, że szkoła nam w dużej części to umożliwi i pomoże – mówi Artur Łoziński z firmy EDPOL Food&Innovation, która jako jedna z dziesięciu podpisała umowę patronacką ze szkołą.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *