TwitterFacebook

Łomża: Weź udział w loterii podatkowej i zgarnij nagrody

Pod koniec marca wystartuje łomżyńska loteria podatkowa. Jest ona skierowana do osób mieszkających w Łomży i które w deklaracji podatkowej PIT wskażą jako miejsce zamieszkania Miasto Łomża.

Wartość nagród przewidzieliśmy na kwotę 25 tysięcy złotych – mówi prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski:

W sumie osiemnaście nagród: trzy nagrody główne to hulajnogi elektryczne. Też idąc z duchem czasu, pokazując też nowoczesne rozwiązania, elektromobilność. Chcemy promować rozwiązania ekologiczne, więc zdecydowaliśmy że te nagrody to będą hulajnogi, a pozostałe to chociażby ekspresy do kawy, roboty kuchenne czy telefony komórkowe. 

Włodarz miasta zwrócił również uwagę, że wielu mieszkańców Łomży błędnie rozlicza się z podatku dochodowego i tym samym miasto traci środki z tego tytułu. Aby unikać takich sytuacji należy przy wypełnianiu formularzy PIT, CIT, deklaracji i informacji podatkowych, wpisywać w rubrykach POWIAT i GMINA „Miasto Łomża”. W przypadku wpisania tylko słowa „Łomża” dochód z udziału w podatku dochodowym mieszkańców Miasta Łomża otrzyma Gmina Łomża zamiast Miasta Łomża.

Do rozliczania się, jako mieszkaniec Łomży zachęca skarbnik miasta, Elżbieta Parzych:

– Bardzo państwa prosimy, żeby te nasze dochody z tego tytułu były coraz większe. Są to znaczące dochody, ponieważ w ubiegłym roku to było ponad 78,5 mln złotych. Te środki możemy przeznaczyć na stosowanie ulg dla mieszkańców, czy też na wydatki oświatowe i inne wydarzenia, a także na budowę infrastruktury w naszym mieście.  

Loteria wystartuje 23 marca i potrwa do 22 maja, a samo rozstrzygnięcie planowane jest na czerwiec bieżącego roku. W loterii wziąć udział będzie można poprzez rejestrację na stronie internetowej, która będzie w najbliższym czasie podana, bądź składając odpowiednią deklarację w łomżyńskim Ratuszu.

JT/UM Łomża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *