RN
TwitterFacebook

Łomża: Wiceprezydent Andrzej Stypułkowski o sytuacji epidemiologicznej w mieście

48 osób z placówek szkolnych z potwierdzonym koronawirusem i około 200 osób na kwarantannie. Kolejni zakażeni są w przedszkolach, DPS-ie i Urzędzie Miejskim w Łomży.

– Sytuacja w szkołach podobnie jak do tej pory. W chwili obecnej 48 osób znajduje się w izolacji. Są to osoby, u których został potwierdzony koronawirus. Trzydzieści z nich to personel szkolny. Pozostałe 18 osób to są uczniowie. Jeśli chodzi o liczbę osób na kwarantannie to kształtuje się ona w okolicach 200 – mówi Andrzej Stypułkowski, wiceprezydent Łomży odpowiedzialni za oświatę. Dodaje on, że zdecydowana większość osób objęta kwarantanną to uczniowie. 

W pozostałych placówkach miejskich sytuacja jest różna. 

– Najtrudniejsza jest w Przedszkolu Publicznym nr 10. W chwili obecnej dwójka nauczycieli znajduje się na kwarantannie. U kolejnej dwójki został wykryty koronawirus. Kolejne cztery osoby znajdują się na zwolnieniu lekarskim i prawdopodobnie czeka je wykonanie wymazu – wyjaśnia wiceprezydent. Decyzja jeszcze nie zapadła, ale dyrekcja i władze miasta są w stałym kontakcie z sanepidem. 

Nowe przypadki koronawirusa pojawiły się również w domie pomocy społecznej. W tej chwili patogen potwierdzono u 5 pensjonariuszy i 5 pracowników. Kolejnych 12 przypadków potwierdzono wśród pracowników Urzędu Miasta. Osiem osób przebywa na kwarantannie. Jak podaje wiceprezydent, urząd pracuje bez zmian. 

pg/jt 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 1 =