RN
TwitterFacebook

Łomża. Władysław Kosiniak-Kamysz: Przekształcenie szpitala w szpital jednoimienny to był błąd

Władysław Kosiniak-Kamysz odwiedził dzisiaj Łomżę. Szef Ludowców mówił o bulwersującej, jego zdaniem, decyzji o przekształceniu łomżyńskiego szpitala na zakaźny.

– Jeśli chodzi o szpital w Łomży, w ogóle o szpitale jednoimienne, część decyzji decyzji była podejmowana w marcu, gdy rozpoczynała się epidemia koronawirusa była kompletnie niezrozumiała. Tak, jak ta decyzja o ustanowieniu w Łomży szpitala jednoimiennego. Pozbawiło to cały subregion bezpośredniego i łatwego dostępu do wielu specjalizacji. Można było wybrać szpital w Białymstoku, ale wybrano szpital w Łomży. Szpital w Białymstoku, jeden z kilku, nie zakłóciłby możliwości funkcjonowania ochrony zdrowia w tak drastyczny sposób.

Władysław Kosiniak-Kamysz zwrócił też uwagę na sytuację w zarządzaniu szpitalem, jaka była w momencie decyzji:

– W momencie kiedy szpital łomżyński został wyznaczony na szpital jednoimienny jest tylko osoba pełniąca obowiązki dyrektora, która rezygnuje. Jest zamieszanie. To jest stawianie personelu medycznego, któremu bym chciał bardzo serdecznie podziękować za ofiarność, za poświęcenie, w naprawdę bardzo trudnej sytuacji. 

W konferencji uczestniczył też poseł Stefan Krajewski, który jako pierwszy z polityków otwarcie sprzeciwił się przekształceniu łomżyńskiego szpitala na zakaźny. 

Władysław Kosiniak-Kamysz oprócz tematu lecznicy, przedstawił również swój pakt, który ma usprawnić służbę zdrowia po pandemii.

Lider PSL-u będzie jutro (27.05.) Gościem Dnia na antenie Radia Nadzieja. Początek audycji o godz. 9:30.

 JT

2 kommentarze

 1. Piotr Odpowiedz

  Dlaczego zapraszacie ludzi z psl aby robili zamieszanie przy wykorzystaniu pandemi koronawirusa! Te ugrupowanie chodziło na pasku po i komuny , interes narocdowu był im obcy
  Dopiero byście zobaczyli skutki ich rządów jak by do reszty zniszczyli gospodarkę Polski

 2. staku Odpowiedz

  „Władysław Kosiniak-Kamysz oprócz tematu lecznicy, przedstawił również swój pakt, który ma usprawnić służbę zdrowia po pandemii”

  … a przed pandemią, gdy był ministrem w rządzie PO-PSL, dlaczego zamiast naciskać na kolegów żeby usprawniali służbę zdrowia zajął się SKUTECZNIE podniesieniem wieku emerytalnego?
  Czy nowym celem posła Kamysza jako ewentualnego prezydenta będzie doprowadzenie do referendum w sprawie legalizacji związków jednopłciowych? A może w koalicji z POKO i posłem Biedroniem uda się od razu, bez referendum, wprowadzić takowe „małżeństwa”?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *