RN
TwitterFacebook

Łomża: Władze szpitala analizują możliwość uruchomienia kilku poradni specjalistycznych

Jak informowaliśmy wcześniej, jest szansa na otwarcie niektórych poradni w łomżyńskim Szpitalu Wojewódzkim im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Potwierdza to pełniący obowiązki dyrektora placówki, Jacek Roleder.

Dyrektor informuje, że w szpitalu trwają obecnie analizy dotyczące możliwości otwarcia części poradni oraz laboratorium:

– Jakby liczba tych zachorowań jest taka jaka jest. Musimy zobaczyć czy jest taka możliwość i na razie sprawdzamy kadrowo, lokalowo. W piątek pewnie będą podpisane procedury jak to ma wyglądać.

Roleder zaznaczył, że lekarze pracujący w poradniach nie będą mogli obsługiwać pacjentów z zakażeniem, bądź podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Wykluczył także możliwość otworzenia SORu.

Więcej szczegółów należy spodziewać się w najbliższy piątek lub na początku przyszłego tygodnia. Kontaktowaliśmy się w tej sprawie także z Podlaskim Urzędem Wojewódzkim, który poinformował, że czeka na informacje ze szpitala na temat możliwości otwarcia poradni. Wcześniej wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś poinformował, że mogłoby się to stać na początku maja. 

JT/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × 5 =