RN
TwitterFacebook

Łomża: Woda w wodociągach jest czysta

Można ją pić, myć się i wykorzystywać bez zmartwień. Woda w Łomży przydatna do spożycia przez ludzi – tak głosi komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łomży.

Próbki do kontroli pobrano z SUW Rybaki, łomżyńskiej Wety oraz Szkoły Podstawowej nr 9 – informuje Julia Gulanowska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży:

W próbach badano parametry z grupy A. Czyli bakterie grupy e-coli, bakterie z grupy coli, ogólną liczbę mikroorganizmów z temperaturze 22 stopni, barwę, mętność, smak, zapach i przewodność wody. W badanych próbkach nie stwierdzono obecności bakterii, ani innych zanieczyszczeń.

Przypomnijmy, że w ubiegłe wakacje na Łomżycy był problem z bakterią z grupy coli, która spowodowała przerwy w dostawie wody dla znajdujących się tam osiedli. Gulanowska zaznacza, że od dłuższego czasu tego typu bakteria nie pojawiła się w Łomży:

W ciągu ostatnich miesięcy w badanych próbkach wody, z różnych ujęć, zgodnie z wcześniej wyznaczonym harmonogramem nie stwierdzono żadnych zanieczyszczeń ani występowania bakterii. Czyli woda spełnia wszelkie wymagania co do jakości spożycia przez ludzi. 

Jakość wody w Łomży monitorowana i sprawdzana na bieżąco, w każdym miesiącu.

JT/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *