RN
TwitterFacebook

Łomża: Wojsko Polskie wróciło do miasta. Rozpoczęło się formowanie pułku [FOTO]

Punktualnie o 12 na Starym Rynku w Łomży odbyło się uroczyste odczytanie rozkazu rozpoczęcia formowania 18 Pułku Logistycznego. Tym samym, po sześciu latach przerwy, do Łomży wraca wojsko.

Decyzja Ministra Obrony Narodowej z dnia 29 kwietnia 2019 roku w sprawie zmian organizacyjnych związanych z formowaniem jednostek 18 Dywizji Zmechanizowanej. Na podstawie ustawy z dnia 14 grudnia 1995 roku o urzędzie Ministra Obrony Narodowej polecam w terminie do dnia 31 grudnia 2022 roku sformować 18 Pułk Logistycznie w kompleksie wojskowym nr 531 w Łomży, al. Legionów 133 oraz w kompleksie wojskowym w Białej Podlaskiej podporządkowywaniu dowódcy 18 Dywizji Zmechanizowanej rozpoczęcie formowania z dniem 1 września 2019 na bazie warsztatów technicznych w Łomży” – odczytywała na Starym Rynku rozkaz mjr Aleksandra Winiarska.

O bezpieczeństwo naszej ojczyzny trzeba dbać. Szczególną troską o bezpieczeństwo powinien wykazywać się polski rząd. Zdecydowałem o powołaniu 18 Dywizji Zmechanizowanej, Żelazne Dywizji, która opiera swoją tradycję właśnie na funkcjonującej przed II Wojną Światową, tu w Łomży, 28 Dywizji Piechoty, która tak dzielnie stawała podczas wojny z bolszewikami. Wojsko Polskie wraca do Łomży. Zadanie, jakie stawiam przed żołnierzami z 18 Pułku Logistycznego, to zadbanie o zaplecze logistyczne całej dywizji mówił minister Mariusz Błaszczak.

W ramach 18 Pułku Logistycznego w Łomży utworzone zostaną trzy bataliony – remontowy, transportowy i zabezpieczenia. Dowódcą został pułkownik Paweł Gałązka.

Dla miasta powrót Wojska Polskiego to ogromna szansa, prestiż i rozwój. Wiadomo już, że Agencja Mienia Wojskowego szuka działki, na której powstanie blok dla żołnierzy z jednostki.

– Cieszymy się niezmiernie, że Wojsko Polskie wraca do Łomży. Od początku zależało mi na tym, żeby tak się stało. Rusza nabór do jednostki i myślę, że warto wziąć w nim udział. Wojsko oferuje stabilną pracę i dobre zarobki – mówi Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży. 

W nowej jednostce zatrudnionych będzie około 500 żołnierzy. Kwalifikacja do służby rusza 24 września.

pg

 

2 kommentarze

 1. Luki Odpowiedz

  Kiedy patrzę na obecnych polityków, to nie mogę uwierzyć, że tak nami manipulują. Okazuje się, że programy socjalne tworzone przez PiS słuzyły do tego, żeby odciagnąć naszą uwagę od diałań władzy odnosnie przemysłu. W internecie az huczy od informacji o wyciąganiu pieniędzy z polskich firm. Najpierw Platforma Obywatelska wyprzedała nasze firmy, a teraz PiS ciagnie pieniądze ze spółek Skarbu Państwa. Szok…
  JAK POLITYCY NISZCZĄ SPÓŁKI SKARBU PANSTWA… TO NIE PRAWDA, ŻE FIRMY NIE MAJĄ ZAMÓWIEŃ…
  https://madrapolska.blogspot.com/2019/09/grupa-energa-sa-z-gdanska-przykadem-na.html
  RÓŻNE SPOSOBY NA WYŁUDZANIE PIENIĘDZY ZE SPÓŁEK SKARBU PAŃSTWA
  https://madrapolska.blogspot.com/2019/09/polska-fundacja-narodowa-polityka.html
  https://madrapolska.blogspot.com/2019/09/zote-serce-prezesa-w-orlenu-w-tle.html
  LUDZIE PiS-U, KTÓRZY POWINNI BYĆ OSĄDZENI I SKAZANI NA WIELE LAT WIĘZIENIA
  https://madrapolska.blogspot.com/2019/09/klan-obajtkow-bartomiej-obajtek-kolejny.html
  WYJAŚNIAMY NA CZYM POLEGA PSEUDO KONFLIKT MIĘDZY PiS a PO
  https://madrapolska.blogspot.com/2018/01/kto-popiera-wejscie-polski-do-strefy.html

 2. staku Odpowiedz

  “W internecie az huczy od informacji …”
  Wypociłeś kilka tekstów i to ma być argument, że w internecie huczy.
  Komputer ci zwyczajnie za głośno chodzi. Do serwisu…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × five =