RN
TwitterFacebook

Łomża: Wojsko świętowało na swojsko [FOTO]

Tradycyjna uroczysta zbiórka kadry i pracowników Wojska Polskiego oraz piknik żołnierski. Spotkanie miało miejsce na terenie łomżyńskich warsztatów technicznych przy pomniku Żołnierzy 33. Pułku Piechoty.

14 sierpnia łomżyńscy wojskowi szczególnie wspominają “Cud nad Narwią”, który w 1920 roku był preludium do “Cudu nad Wisłą” i zatrzymaniem nawały bolszewickiej. Tegoroczna zbiórka była o tyle wyjątkowa, że już we wrześniu warsztaty zostaną przekształcone w 18. Pułk Logistyczny.

Zbiórka kadry to także okazja do wręczenia awansów, nagród i odznaczeń dla żołnierzy i pracowników cywilnych. Po oficjalnych uroczystościach przyszedł czas na spotkanie żołnierskich pokoleń. Nie zabrakło pokazów sprzętu i wyposażenia wojskowego, koncertów, wystawy „Wizerunek orła na monetach polskich” i co najważniejsze grochówki.

Był to już drugi dzień obchodów Święta Wojska Polskiego. W czwartek, 15 sierpnia złożone zostaną jeszcze kwiaty przed pomnikiem 33. PP na Placu Jana Pawła II, odbędzie się też msza święta w Katedrze oraz koncert na Starym Rynku.

pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 − ten =