TwitterFacebook

Łomża: Wojsko wraca do miasta i szuka terenu pod budowę bloku

17 września na Starym Rynku odczytany zostanie rozkaz utworzenia w Łomży 18 Pułku Logistycznego. Wiadomo już, że zatrudnienie w nowej jednostce znajdzie 600 osób, dlatego Agencja Mienia Wojskowego chce wybudować blok, w którym żołnierze będą mogli zamieszkać.

Na początku września w Siedlach odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru 18 Dywizji Zmechanizowanej. Jest na nim herb naszego miasta, które partycypowało też w kosztach jego powstania przekazując na ten cel 10 tys. złotych.

Cieszymy się niezmiernie, że Wojsko Polskie wraca do Łomży. Od początku zależało mi na tym, żeby tak się stało. Rusza nabór do jednostki i myślę, że warto wziąć w nim udział. Wojsko oferuje stabilną pracę i dobre zarobkimówi Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży.  

Włodarz Łomży zdradził, że Agencja Mienia Wojskowego już od kilku miesięcy poszukuje terenu, na którym ma powstać blok mieszkalny dla żołnierzy. Pułk logistyczny będzie stacjonował w koszarach przy al. Legionów, które przejdą gruntowny remont. Natomiast nabór ruszy 24 września.

Uroczystości 17 września rozpoczną się o godz. 10:30 Mszą świętą w Katedrze Łomżyńskiej. Następne o godz. 12:00 planowany jest uroczysty apel z udziałem m.in. Ministra Obrony Narodowej.

pg

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *