RN
TwitterFacebook

Łomża: Wojsko zachwyciło swoim koncertem

W hali sportowej im. Olimpijczyków Polskich odbył się uroczysty koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Muzycy wykonali utwory o charakterze patriotycznym. Wydarzenie zorganizowane przez łomżyńskie wojsko wpisało się w obchody Święta Niepodległości.

Cieszę się, że jako dowódcza pułku mogę współorganizować ten koncert i być jego uczestnikiem. Nie ma to jak więzi społeczeństwa z armią i więzi armii ze społeczeństwem. Musimy się integrować, a Święto Niepodległości jest doskonałą ku temu okazją i czasem, kiedy wszyscy powinniśmy stanowić wspólną rodzinępodkreślał płk Paweł Gałązka, dowódca funkcjonującego od września w Łomży 18 Pułku Logistycznego.

Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała najpierw „Bogurodzicy” i „Mazurka Dąbrowskiego”. W całym repertuarze nawiązującym do różnych okresów z historii Polski znalazły się piosenki wojskowe, partyzanckie i patriotyczne, takie jak „Warszawianka 1831 roku”, „Marsz I Brygady”, „Marsz Polonia” i „Warszawskie dzieci”.

Była to wigilia Święta Niepodległości mówiłpodpułkownik Ryszard Matuszewski, kierownik Klubu Wojskowego.

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego został założony w 1951 roku, jako instytucja o charakterze teatru muzycznego popularyzująca tradycje narodowe i chwałę oręża polskiego. Artyści uczestniczą w uroczystościach państwowych zapewniając oprawę artystyczną rocznic historycznych i patriotycznych, jak również prezentuje w kraju i za granicą różnorodne koncerty, widowiska i spektakle artystyczne. Wykonują pieśni patriotyczne, historyczne, religijne, posiadają również bogaty repertuar operowy, operetkowy i musicalowy.

Na tym nie koniec atrakcji związanych ze świętowaniem 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W niedzielę 10 listopada w godz. 11:00-17:00 18 Pułk Logistyczny zaprasza na teren jednostki przy Al. Legionów 133, gdzie odbędzie się piknik wojskowy pod hasłem „Służymy Niepodległej”. Każdy będzie miał możliwość obejrzenia sprzętu i uzbrojenia wojskowego, zwiedzenia sali tradycji oraz spróbowania grochówki wojskowej. Przewidziany został także program artystyczny. Piknik zakończy się uroczystym capstrzykiem przy pomniku Żołnierzy 33 pp.

UM Łomża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *