RN
TwitterFacebook

Łomża: Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas w „Wecie” zbierali żywność

Akcje społeczne i charytatywne uczą nas dostrzegać, że czasami blisko jest ktoś taki sam jak my, kto ma takie same potrzeby, ale niewielkie możliwości, aby je zrealizować. Dlatego też uczniowie oraz wolontariusze Szkolnego Koła Caritas w Wecie przeprowadzili zbiórkę żywności.

Zbiórka w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 trwała od 18.11.2019 do 10.12.2019 i połączyła cała społeczność szkoły. Zbierano artykuły spożywcze, z których przygotowano 25 paczek. Osoby obdarowane zostały wytypowane przez wychowawców. Akcji tej towarzyszyło współzawodnictwo klas o „Puchar Dyrektora Szkoły dla Superwolonatariuszy Wety.” W tym roku została nimi klasa IV c z wychowawczynią p. K. Chojnowską, zbierając 192 kg żywności. II miejsce zajęła klasa Ifp i pani D. Pędzich – 152 kg żywności, zaś na III miejscu uplasowała się 3 hi z wychowawczynią panią M.Bikowską.

Dodatkowo SKC wraz z kołem PCK i p. A. Dzbeńską zorganizowało także akcję „Upominek dla podopiecznych Domu Opieki Społecznej ‘’. Dzięki zebranym środkom zakupiono 17 słodkich upominków i przekazano je placówce.

Szkolne Koło Caritas/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *