RN
TwitterFacebook

Łomża: WSA unieważniło uchwałę śmieciową

Chodzi o uchwałę Rady Miejskiej w Łomży podjętą 14 sierpnia 2019 r. Dotyczyła ona podwyżki za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Po skardze jednej z mieszkanek miasta Wojewódzki Sąd Administracyjny stwierdził nieważność tej uchwały.

Zaskarżona uchwała była szczególnie uciążliwa dla osób samotnych, dla których opłaty za wywóz śmieci od września do grudnia 2019 roku wzrosły niemal dwukrotnie osiągając najwyższe ceny w kraju.

Po skardze jednej z mieszkanek Łomży Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku stwierdził nieważność tej uchwały. W uzasadnieniu wyroku czytamy m.in. że podjęta uchwała nie spełnia wymogów prawa, jest nieczytelna i posiada błędy redakcyjne. Poza nieważnością uchwały sąd nakazał wypłatę skarżącej 780 złotych jako zwrot kosztów postępowania sądowego. 

Co ciekawe łomżyńscy radni, z którymi rozmawialiśmy na ten temat, przyznają, że o zaskarżeniu uchwały i stwierdzeniu jej nieważności dowiedzieli się z mediów.

BB/red. pg

1 komentarz

  1. domas student Odpowiedz

    Radny domas widać,że dopiero konczy szkoły .To,że na ekonomii się chłop nie zna już zdąrzyliśmy się przekonać,, ale żeby podstaw administracji nie jarzyć????zadaje pytanie w interpelacji, czy będzie zwrot nadpłaconych kwot i odsetek!!!!!!!!!!!!chłopie zgodnie z przepisami prawa dopiero jak wyrok jest prawomocny( a nie jest w tym przypadku , bo jest możliwość odwołania) wchodzą przepisy w życie od dnia uprawomocnienia i wówczas rada miasta poprawia uchwałę uwzględniając wyrok sądu a tak stawki są nadal obowiązujące. Dopiero pierwszy dzień po uprawomocnieniu stare stawki nieobowiązują.
    Prawo nie działa wstecz.Lex retro non agit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    żęnada chłopie!!!kto cie wybrał ekonomistą i znawcą administracji od 7 boleści????Widać ,że domas i czarus grają w jedną trąbkę .domasa brak wiedzy znamy ale ,że taki redaktor nie wiedział i nie znał

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *