RN
TwitterFacebook

Łomża: Wspólne kolędowanie, jarmark i wigilia miejska

To już kolejny rok z rzędu, jak Stary Rynek staje się miejscem dla Łomżyńskiej Wieczerzy Wigilijnej. Tej niedzieli (15.12.) nie zabraknie jarmarku bożonarodzeniowego, wspólnego kolędowania i łamania się opłatkiem.

Łomżyńska Wieczerza Wigilijna rozpocznie się o godz. 15:00 od wręczenia nagród w konkursie na najładniejsza bombkę choinkową, kierowanym do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Następnie harcerze z Hufca Nadnarwiańskiego ZHP w Łomży im. Adama Chętnika przekażą Betlejemskie Światło Pokoju. Jego ogień nieustannie płonie w Grocie Narodzenia Pańskiego, upamiętniając przyjście na świat Jezusa Chrystusa. Jest ono symbolem pokoju, wzajemnego zrozumienia poszczególnych ludzi i narodów, a także znakiem nadziei życia pozbawionego konfliktów i waśni. Wszystkich, którzy chcą zabrać do swoich domów ogień z Groty Narodzenia Pańskiego, zachęcamy do przyniesienia ze sobą świec lub lampionów. Następnie będzie czas na składanie życzeń świątecznych i łamanie się opłatkiem. Na zakończenie, z koncertem bożonarodzeniowym, wystąpi Skiela Kapela.

Łomżyńską Wieczerzę Wigilijną poprzedzi Jarmark Bożonarodzeniowy, który na Starym Rynku będzie trwał od godziny 10:00. To dobra okazja, żeby zaopatrzyć się w ozdoby świąteczne, prezenty, wyroby rękodzielnicze i potrawy regionalne. Natomiast od godz. 12:00 do godz. 15:00 będzie trwało łomżyńskie kolędowanie w wykonaniu lokalnych zespołów amatorskich. O  godz. 19:00 w Muzeum Diecezjalnym przy ul. Giełczyńskiej 20A odbędzie koncert Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego „Per la Notte di Natale”, w trakcie którego wykonane zostaną utwory L. Boccheriniego oraz A. Corelliego.

Decyzją prezydenta Mariusza Chrzanowskiego w dniu, 15 grudnia, korzystanie z przejazdów komunikacją miejską na wszystkich liniach w granicach administracyjnych miasta Łomży będzie bezpłatne.

UM Łomża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *