RN
TwitterFacebook

Łomża: Wujek maltretował dziecko – usłyszał wyrok

Sześć lat więzienia, taki wyrok usłyszał 22-letni Aleksandros M., wujek 15-miesięcznej dziewczynki, która w październiku ubiegłego roku trafiła do szpitala. Mężczyzna miał pod nieobecność rodziców opiekować się dzieckiem. 

Wyrok, który obejmuje również zakaz zbliżania się i kontaktowania z dzieckiem przez 10 lat, ogłoszony został 30 listopada. Dodatkowo 22-latek nie będzie mógł wykonywać zawodów związanych z edukacją, wychowaniem, leczeniem i opieką nad dziećmi. Musi też zapłacić 50 tys. złotych zadośćuczynienia na rzecz pokrzywdzonej dziewczynki. Wyrok jest nieprawomocny. 

Miał się opiekować – pobił i zgwałcił

Pod koniec października ubiegłego roku 15-miesięczna dziewczynka z poważnymi obrażeniami cała trafiła do szpitala w Łomży. Stan dziecka był na tyle ciężki, że lekarze zdecydowali przewieźć je do Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. To tam medycy poinformowali policję o podejrzeniu pobicia i zgwałcenia dziewczynki.

Do sprawy zatrzymano 22-letniego wujka dziecka, który miał się nim opiekować pod nieobecność rodziców. Mężczyźnie postawiono zarzut zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem oraz znęcania się fizycznego i psychicznego. Podczas składania wyjaśnień przed sądem 22-latek tylko częściowo przyznał się do zarzutów. Wskazał, że doprowadził do spowodowania obrażeń ciała u dziecka, ale nie przyznał się do gwałtu. Biegli psychiatrzy stwierdzili, że mężczyzna w chwili popełniania zarzucanego mu czynu był poczytalny.

pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one × one =