RN
TwitterFacebook

Łomża: Wybrano wykonawcę rewitalizacji Starego Rynku

O rewitalizacji Starego Rynku w Łomży mówi się od paru lat. W grudniu pojawiła się szansa na dofinansowanie prac, więc miasto ogłosiło przetarg na wykonawcę, którego właśnie poznaliśmy, 

Firma GRANIT Dariusz Pylak Sp. z o.o. ze Strzegomia za ponad 5,9 mln złotych ma wykonać rewitalizację Starego Rynku. Prace obejmują wykonanie m.in. posadzki z kostki granitowej i płyt granitowych płomieniowanych oraz sjenitowej i bazaltowej, układanej w różnorodne formy oraz niwelację różnicy poziomów terenu. Powstanie  fontanna jako forma wodna ze ścianą wody i kaskadami na przedłużeniu ul. Farnej w kierunku Hali Targowej, postument pod pomnik Księcia Janusza ze szklaną obudową dawnych fundamentów średniowiecznego Ratusza, zaznaczenie w posadzce śladów po fundamentach dawnego Ratusza. Ponadto do wykonania w ramach inwestycji jest też m.in. kanalizacja deszczowa i oświetlenie terenu. Całość ma być gotowa w 2021 roku.

Głównym celem zadania pn. „Projekt Kultura – kontynuacja rewitalizacji Starego Rynku w Łomży”  jest rozwój społeczno-gospodarczy obszaru rewitalizowanego poprzez zmianę przeznaczenia placu Starego Rynku na funkcję kulturowo-edukacyjną, społeczną z ochroną i zachowaniem dziedzictwa kulturowego. Szacowana przez władze miasta wartość projektu to 6,7 mln złotych, z czego dofinansowanie ma wynieść prawie 5,4 mln złotych. Jeśli uda się pozyskać środki w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach: Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej. Działania 8.5 Rewitalizacja, to prace rozpoczną się jeszcze w tym roku i zakończą się latem 2021 r.

oprac. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *