TwitterFacebook

Łomża: Wybuch gazu. Nowe ustalenia [FOTO]

Najprawdopodobniej nagromadzony w kuchni gaz był przyczyną wybuchu, do jakiego doszło dziś rano w bloku mieszkalnym przy ul. Moniuszki 6 w Łomży. Do wybuchu doszło przed godziną 8:00. W mieszkaniu były trzy osoby, jedna z nich – 71- letni mężczyzna – została przewieziona do szpitala. Z informacji, do jakich dotarliśmy wynika, że poszkodowanemu nie grozi niebezpieczeństwo utraty życia.

Tuż po wybuchu na miejscu pojawiły się odpowiednie służby, straż pożarna, policja, straż miejska, służby medyczne i zarządzania kryzysowego. Zarządzono ewakuację mieszkańców bloku. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji podstawiło autobus, w którym ewakuowani mogli przeczekać do czasu sporządzenia wstępnych ekspertyz technicznych, pozwalających na dalsze użytkowanie całego obiektu. Ze wstępnych informacji komisji badającej stan techniczny wynika, że elementy konstrukcyjne budynku nie ucierpiały na skutek wybuchu.

Obecny na miejscu zdarzenia prezes Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, w której zasobach znajduje się ów blok mieszkalny, Wojciech Michalak zapewnił, że jak tylko wyniki badań stanu technicznego pozwolą, to natychmiast do uszkodzonego mieszkania wkroczą ekipy remontowe. Jak dodał, takie ekipy są gotowe wejść w każdej chwili.

Osoby zamieszkujące mieszkanie, do czasu jego wyremontowania, będą mogły skorzystać z zakwaterowania w hostelu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jak zapewnił nas Grzegorz Daniluk z Urzędu Miejskiego, hostel dysponuje wystarczającą ilością miejsc, by lokatorzy mieszkania mieli dach nad głową.

MK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *