RN
TwitterFacebook

Łomża: Dofinansowanie na realizację wspólnego projektu z samorządowcami z Litwy i Bułgarii

Miasto Łomża pozyskało dofinansowanie w wysokości 99 269,00 zł na projekt współpracy ponadnarodowej pt. „Współpraca Ekonomii Społecznej – Lokalnych samorządów – Biznesu – NGO”. Będzie on realizowany z samorządami Rejonu Solecznickiego (Litwa) i Miasta Pavlikeni (Bułgaria) oraz przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Wspólnota Polska”.

– To kolejny etap naszej współpracy międzynarodowej, który ma na celu wspieranie grup najbardziej potrzebujących. Wspólnie z przedstawicielami samorządu, przedsiębiorców i organizacji pozarządowych zamierzamy szukać najlepszych rozwiązań w zakresie ekonomii społecznej. Pozyskane środki pozwolą na organizację w Łomży spotkań roboczych i konferencji z naszymi miastami partnerskimi – mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Przedsięwzięcie ponadnarodowe ma na celu wsparcie rozwoju przedsiębiorczości i przeciwdziałanie bezrobociu w zakresie ekonomii społecznej. Będzie składał się z rozwiązań i dobrych praktyk stosowanych przez partnerów zagranicznych, które będą zaadoptowane na potrzeby polskich instytucji. Jego grupę docelową będą stanowić przedstawiciele lidera i partnerów projektu oraz pracownicy Centrów Integracji Społecznej funkcjonujących w ramach projektu standardowego. Realizacja projektu jest przewidziana na okres 01.09.2020 – 28.02.2021.

Projekt współpracy ponadnarodowej będzie uzupełnieniem dotychczasowych działań prowadzonych w projekcie standardowym „Regionalne Innowacje Społeczne – Centra Integracji Społecznej województwa podlaskiego” realizowanym przez Lidera – Miasto Łomża w partnerstwie z powiatem łomżyńskim, zambrowskim, wysokomazowieckim, hajnowskim, siemiatyckim, miastem Kolno, gminą Boćki i Fundacją Forum Inicjatyw Rozwojowych.

UM Łomża

1 komentarz

  1. Jan Odpowiedz

    Będzie okazja dla urzędników na podróże za darmo po Europie na koszt podatnika . Łomża nie chce współpracy z samorządowcami z sąsiednich gmin to zwraca się do innych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *