RN
TwitterFacebook

Łomża: Koszt remontu Hali Kultury możne wzrosnąć

Wciąż trwa przebudowa hali targowej, która ma stać się Halą Kultury i ożywić centrum Łomży. Miasto rozpoczęło też poszukiwania wykonawców wyposażenia nowej instytucji. Niestety złożone do tej pory oferty przewyższają zdeklarowane możliwości finansowe miasta.

Zadanie to zostało podzielone na dwie części. W pierwszej chodzi o dostawę sprzętu z montażem i uruchomieniem w zakresie systemu oświetlenia technologicznego sceny, systemu elektroakustycznego, systemu projekcji audiowizualnej, urządzeń mechaniki scenicznej, urządzeń informatycznych i sprzętu fotograficznego. Miasto chciało wydać na to 2,3 mln zł. Niestety, trzy złożone oferty wahają się miedzy blisko 2,7 a ponad 3,1 mln złotych. Druga część przetargu dotyczy dostawy mebli i zabudowy meblowej wraz z montażem. Miasto przeznaczyło na to 350 tys. złotych. W tym przypadku wypłynęły dwie oferty – jedna na blisko 305, a druga na ponad 606 tys. złotych.

W 2017 roku miasto pozyskało blisko 10 mln złotych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na projekt Hali Kultury. W wielofunkcyjnym budynku powstanie m.in. klubokawiarnia, kręgielnia, sala wielofunkcyjna, punkt informacji turystycznej oraz sale spotkań z przestrzenią wystawienniczą.

Z końcem marca 2018 roku, za drugim razem, udało się wyłonić wykonawcę – została nim białostocka firma MK-BUD, która realizuje projekt za ponad 12,8 mln zł. Inwestycja miała być gotowa w sierpniu 2019 roku, ale wciąż trwają prace. W połowie lipca zaawansowanie prac konstrukcyjnych wynosiło 95 procent i wszystko ma być gotowe do końca bieżącego roku.

pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *