RN
TwitterFacebook

Łomża: Wyrzucił psa przez okno. Zwierzę nie przeżyło

Łomżyńscy policjanci, w sobotę (16.01.) zatrzymali mężczyznę, który przez okno wyrzucił psa. Zwierzak nie przeżył upadku z kilkunastu metrów. 33-letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj (17.01.) usłyszał zarzut znęcania się i zabicia zwierzęcia.

W sobotnie popołudnie, łomżyńscy funkcjonariusze otrzymali informację, że przy bloku, na jednym z osiedli leży pies, który najprawdopodobniej został wyrzucony z okna jednego z mieszkań.

– Policjanci, którzy przybyli na miejsce, rozpoczęli poszukiwania mieszkania, z którego mogło zostać wyrzucone zwierzę. Na klatce schodowej mundurowi usłyszeli nagle głosy awantury. Jak się okazało, dochodziły z mieszkania na czwartym piętrze. Drzwi otworzyła roztrzęsiona kobieta. W trakcie interwencji, 42-latka oznajmiła, że w domu mieli psa. Jednak od kilku sekund już go nie mają. Dodała, że mieszkający z nią mężczyzna, od ponad miesiąca, znęcał się nad zwierzakiem, między innymi wystawiał go na parapet – mówi młodszy aspirant Justyna Janowska, p.o. oficera prasowego Komendanta Miejskiego Policji w Łomży. 

Z relacji kobiety wynikało, że ta sytuacja miała też miejsce chwilę przed wyrzuceniem szczeniaka. W momencie, kiedy 42-latka próbowała zabrać psa z parapetu, mężczyzna jej na to nie pozwolił i po chwili wyrzucił zwierzę przez okno. 33-letni łomżanin został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. 33-latek, wczoraj usłyszał zarzut znęcania i zabicia zwierzęcia.

Znęcanie się nad zwierzętami oraz niewłaściwe ich traktowanie reguluje Ustawa o ochronie zwierząt, która za ten czyn przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. 

KMP w Łomży

1 komentarz

  1. Nie zdazylem Odpowiedz

    Chcialem Wam napisac, byscie nie zamieszali tej notki o psie, bo media swieckie juz to zrobily wczesniej, ale nie zdazylem…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twelve + sixteen =