RN
TwitterFacebook

Łomża: Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny” w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Z okazji przypadającej 18 maja 2020 roku setnej rocznicy urodzin papieża Jana Pawła II, Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży zaprasza do obejrzenia wystawy „Karol Wojtyła. Narodziny”. Celem wystawy jest przypomnienie postaci, która wpłynęła na bieg historii, pokazanie korzeni Jana Pawła II oraz bogactwa jego życia, osobowości i myślenia.

Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny” zabiera nas w podróż po przełomowych momentach życia papieża Jana Pawła II. Od narodzin małego Lolka po dorosłe życie Karola z czasu studiów, okupacji i pracy fizycznej w zakładach Solvay. Z bliska można prześledzić  powołanie kapłańskie, biskupstwo i obchody Milenium Chrztu Polski, wybrać się z biskupem Wojtyłą na wyprawy kajakowe z młodzieżą. Śledząc kolejne plansze wystawy, witamy nowego papieża na balkonie Bazyliki św. Piotra, przyglądamy się jego posłudze w czasie pontyfikatu, w końcu towarzyszymy mu w chorobie i ostatnich chwilach.

Wystawa została przygotowana przez Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie i od początku maja można ją oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Długiej 13 (I piętro, pokój 109).

Jubileusz jest okazją by osobiście przywołać postać Wielkiego Papieża, dlatego Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży zachęca mieszkańców do dzielenia się swoimi pamiątkami związanymi z wizytą Jana Pawła II w Łomży, bądź z innych spotkań z tą wielką postacią. Pamiątki, zdjęcia można przynosić do Działu Informacyjno-Bibliograficznego pokój nr 212, gdzie po zeskanowaniu i odpowiedni opisaniu zostaną umieszczone na naszej stronie internetowej. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 86 216-54-81 wew. 25.

MBP Łomża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *