RN
TwitterFacebook

Łomża: XIII Festiwal Sacrum et Musica zakończony [FOTO]

XIII Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki „Sacrum et Musica” przeszedł do historii. Uroczysty koncert wieńczący tegoroczną edycję odbył się w łomżyńskiej katedrze. Wraz z Orkiestrą Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży wystąpił Chór Chłopięcy i Męski przy Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie pod kierownictwem  Krzysztofa Kusiel-Moroza. 

 W ramach tegorocznej edycji festiwalu przez blisko dwa miesiące odbyło się  17 koncertów w 12 miejscowościach. Podczas koncertu finałowego został wykonany utwór „Requiem” Johna Ruttera. 

Kończymy dziełem wielkim. Przypomnę, że to ten sam utwór, który wykonaliśmy w 2011 r. m.in w Warszawie. Został on nagrany na płytę i potem ta płyta okazała się naszą pierwszą nominacją do Fryderyka. Teraz po latach przypomnieliśmy sobie to dzieło bardzo piękne, bardzo barwne, ale tym razem z innym zespołem – mówi dyrektor Filharmonii Kameralnej im.Witolda Lutosławskiego Jan Miłosz Zarzycki i dodaje Chór Chłopięcy i Męski to słynny warszawski chór, to młodzi artyści wysokiej klasy. 

Jestem pod wielkim wrażeniem – mówiła tuż po zakończonym koncercie jedna z uczestniczekJest to przeżycie nie do opisania, wspaniali wykonawcy, muzyka chwytająca za serce. Uważam, że takich koncertów w Łomży powinno być więcej. Ja jestem wzruszona i czekam już na kolejną edycję – dodała inna melomanka. 

AM

1 komentarz

  1. JAN Odpowiedz

    w TV o 18:00 historyczny mecz o awans na MŚ, a dyrektor orkiestry ustawia koncert na tę samą godzinę? Sztuka dla sztuki? trochę bez sensu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *