RN
TwitterFacebook

Łomża. XIX Igrzyska Polonijne rozpoczęte

W hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego w Łomży rozpoczęły się XIX Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły. Do konkurencji sportowych przystąpią dzieci i młodzież z kraju i zagranicy. 

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski powiedział podczas ceremonii otwarcia Igrzysk, iż bardzo się cieszy, że ich idea jest ukierunkowana na kontakty młodzieży. Włodarz miasta życzył jednocześnie przybyłym zawodnikom, aby rywalizacja sportowa, w której będą brali udział, była dla nich bezpieczna oraz aby osiągnęli jak najlepsze rezultaty. – Liczy się nie tylko zwycięstwo, ale też dobra zabawa – przekazał młodym uczestnikom imprezy, dziękując im za liczne przybycie do Łomży.

Na otwarciu Igrzysk Polonijnych obecny był także Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski, który wraz z prezydentem Mariuszem Chrzanowskim, posłem Lechem Kołakowskim oraz prezesem Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Dariuszem Bonisławskim wziął udział w konkursie piłkarskich rzutów karnych, czym symbolicznie dokonano rozpoczęcia zawodów sportowych.

XIX Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły potrwają do końca miesiąca. W niedzielę 30 czerwca planowane jest uroczyste wręczenie pucharów, medali i nagród zdobywcom najwyższych miejsc, a wydarzenie zakończy Msza Św. w Katedrze (godz. 16.00) oraz koncert zespołów polonijnych, który rozpocznie się o godz. 17.00 na Starym Rynku.

tekst i foto: Łukasz Chełchowski/ UM Łomża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *