RN
TwitterFacebook

Łomża. Z kulturą przez miasto…MDK-DŚT zaprasza na wakacyjne imprezy [FOTO]

Artystyczny happening w Parku Jana Pawła II (26.06) miał zachęcić do zajrzenia pod strzechy Miejskiego Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych w Łomży. A w te wakacje będzie się działo sporo, nie tylko w budynku, ale przede wszystkim w przestrzeni miejskiej.

Happening organizujemy w związku z akcja „Zaproś nas do siebie”. Program ten organizuje Narodowe Centrum Kultury i my jesteśmy jednym z kilkunastu placówek, biorącym w nim udział. W ramach spotkań warsztatowych w różnych rejonach Polski uczymy się nawzajem jak z kulturą docierać do ludzi – mówi Krzysztof Zemło, dyrektor MDK-DŚT.

W Parku Jana Pawła II odbyło się malowanie styropianowych liter, z których ułożony został napis „Hura kultura”. Następnie pracownicy MDK oraz uczestnicy happeningu wspólnie przeszli ulicami Łomży pod siedzibę placówki.

Okazuje się, że po 40-latach nie wszyscy wiedzą, gdzie się mieścimy. Stąd pomysł, aby przejść z napisem – wyjaśnia Zemło.

Kolorowemu korowodowi towarzyszyli uczestnicy warsztatów wokalnych i perkusyjnych pod wodzą Anny Kaptór oraz Przemysława Starachowskiego z zespołu Funkasanki.

Wakacje pełne kultury

W tym roku MDK-DŚT proponuje ciekawy program na wakacje. Dwa największe wydarzenia odbędą się 21 lipca i 31 sierpnia. To koncerty, podczas których zobaczymy takie gwiazdy jak Sylwia Grzeszczak, Łąki Łan i Michał Szczygieł.

Po raz trzeci odbędzie się też Cafe Kultura, która w tym roku wzbogacona zostanie o Teatr Cafe. Bezpłatne koncerty w ogródku przy Galerii pod Arkadami będą odbywać się w dniach 2-11 sierpnia. W tym roku nie zabraknie jazzu, reggae, folku i rocka. Na wszystkie wydarzenia mieszkańców dowiezie specjalny Autobus Kulturalny.

Tegoroczną nowością jest Kulturalny Piknik zaplanowany w dniach 5-8 i 12-14 sierpnia. W programie m.in. druki na tkaninie, gry planszowe, joga dla dzieci, malowanie kredą, warsztaty „Zrób swój własny instrument” czy też fizjofigle. Piknik będzie odbywał się od 10 do 13. Zajęcia są bezpłatne. Szczegółowe informacje pod nr tel. 86 216 32 26 (MDK- DŚT, ul. Woj. Polskiego 3).

Poniżej pełny program Cafe Kultura i Teatr Cafe:

2.08 – piątek

JAZZ
Skicki-Skiuk
Otwarcie wystawy fotografii Zbigniewa Walczuka
godz.18:00

3.08 – sobota

COUNTRY
Honky Tonk Brothers
godz.18:00

4.08 – niedziela

MUZYCZNY COLLAGE
Almost Jazz Group
Tricolage
godz.18:00

7.08 – środa

REGGAE-SKA
Cała Góra Barwinków
godz.18:00

8.08 – czwartek

SOUL-JAZZ-R&B
Electric Groove Gang  & Joanna Kwaśnik
godz.18:00

9.08 – piątek

FUNKY
The Crackers
godz.18:00

10.08 – sobota

FOLK
Kapela Brodów
godz.18:00

11.08 – niedziela

FUSION-ROCK
Michał Sołtan Loop! Feat Artur Jargiło
Tymon Tymański Trio
godz.18:00

Teatr Cafe

4.08 – niedziela

Walny Teatr
PRZYGODY KROPLI WODY
Spektakl dla dzieci +warsztaty teatralne
godz. 10:00

11.08 – niedziela

Teatr Falkoshow
O SZEWCZYKU CO SMOKA WAWELSKIEGO POKONAŁ
Spektakl dla dzieci +warsztaty teatralne
godz. 10:00

pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *