TwitterFacebook

Łomża: Zabytkowa kamienica przy Wojska Polskiego doczeka się termomodernizacji

Znamy wykonawcę termomodernizacji kamienicy przy ul. Wojska Polskiego 15/17 w Łomży. Za kosztujący niemal 3,5 mln złotych remont budynku odpowiadać będzie firma Kons z Białegostoku.

Kamienica, która jest wizytówką w tym terenie miasta, wreszcie zostanie wyremontowana – mówi zastępca prezydenta Łomży, Andrzej Garlicki:

Myślę, że doczeka się takiej swojej świetności i takiego wyglądu. Mam nadzieję, że w ślad za tym remontem pójdą remonty następnych kamienic i to stare miasto w tej części ulicy Polowej i Wojska Polskiego nabierze blasku.  

W zakresie prac przewidziane jest m.in. osuszenie fundamentów, wymiana stolarki okiennej, drzwi, czy też ocieplenie ścian. Garlicki dodaje, że remont nie wpłynie na utrudnienie życia mieszkańców kamienicy:

– Te osoby tam mieszkają i one będą mieszkały. Remont, czyli ocieplenie będzie od wewnątrz. Czyli te ściany zewnętrzne, ale od wewnątrz będą ocieplone i nie będzie to zbyt uciążliwy remont. Myślę, że dla mieszkańców będzie to dodatkowa korzyść, bo wyremontujemy im trochę mieszkania przy tej okazji. 

Prace mają ruszyć w ciągu najbliższych kilku tygodni, a ich zakończenie planowane jest na kwiecień 2021 roku.

JT/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *